Нові санкції проти Росії: болючі, дієві, необхідні

Росія так довго обходила санкції, що новий, 14-й пакет проти неї - серйозно націлений на те, щоб обрізати їй шляхи обходу. Як саме цього буде досягнуто?

Новий санкційний пакет проти РФ - Рада ЄС затвердила 14-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів по відношенню до російських компаній та фізичних осіб.
Але подолавши "число 13", 14-й пакет став якісним, а не тіьки кількісним кроком вперед. Це вже санкційна технологія на щабель вище. Загалом, санкції охопили 116 фізичних та юридичних осіб. Це кількісні параметри санкцій.

...санкції вдарили по галузі виробництва російського зрідженого природного газу, який останнім часом почав компенсувати (частково) втрати РФ з експорту трубного газу

А тепер перейдемо до якісних параметрів. По-перше, ЄС заборонить послуги з перевантаження російського зрідженого природного газу на території Євросоюзу. Нещодавно росіяни хвалились, що їхній зріджений природний газ почав витісняти з європейського ринку конкурентів: газ із Катару та США. Тепер - санкції вдарили по галузі виробництва російського зрідженого природного газу, який останнім часом почав компенсувати (частково) втрати РФ з експорту трубного газу.

"Так співпало", що буквально на днях китайська компанія Wison New Energies вийшла з проєкту "Арктик СПГ-2" - вона займалась будівництвом модулів для "Арктик СПГ-2" російської компанії "Новатек" (виробництво ЗПГ). Як повідомив керівник ОП Андрій Єрмак: "Також ЄС заборонить нові інвестиції, а також надання товарів, технологій і послуг для завершення споруджуваних проєктів щодо зрідженого природного газу, таких як Arctic LNG 2 і Murmansk LNG".

...тепер компанії ЄС відповідальні, якщо їхні дочірні структури в третіх країнах, наприклад, в Центральній Азії, допомагають обходити санкції

Тобто ці події чітко взаємопов'язані між собою. До речі, санкції по відношенню до російського зрідженого природного газу були частиною нещодавних пропозицій керівним структурам ЄС з боку групи Макфола-Єрмака. Тепер ці пропозиції враховані. Крім того, тепер компанії ЄС відповідальні, якщо їхні дочірні структури в третіх країнах, наприклад в Центральній Азії, допомагають обходити санкції. Про необхідність обмеження так званого "паралельного імпорту", нещодавно під час діалогу з представниками союзників говорив Андрій Єрмак.
Тепер ці пропозиції України також стали частиною санкційного пакету.

Санкції накладені на 61 компанію з РФ, ОАЕ, Туреччини, які займались "паралельним імпортом" в Росію. Санкції зачепили і тіньовий флот РФ: під них потрапили 27 суден. Заборонені авіаційні чартери на замовлення юридичних та фізичних осіб з РФ. Заборонений імпорт гелія з РФ та експорт в РФ марганцевих руд, рідкісноземельних елементів, деякі види пластику, електронних комплектуючих.

Заборонено європейським партіям та ЗМІ отримувати фінансування з РФ. Європейські компанії, які експортують зброю, мають оцінювати та моніторити ризики реекспорту такої продукції в РФ. Це, до речі, також одна з пропозицій групи Макфола-Єрмака. Загалом, пакет санкцій виявився надзвичайно системним та болісним для РФ.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі