Янукович відкриває НСК "Олімпійський". Shakira співає. Корупція процвітає

Під свист і обурення трибун Янукович відкриває НСК "Олімпійський", найдорожчу у Європі спортивну арену... Але чи назве хоч хтось суму, вкрадену з державного бюджету під час цього будівництва ?...

Відразу зазначу, що я також вболівальник, з 30-ти річним стажем. З покійним татом ходив ще на матчі "золотого" Динамо, кінця 70-х, середини 80-х. Добре пам,ятаю ще Рудакова, Блохіна, Буряка, Онищенка , Вєрємєєва, Колотова, Мунтяна, Дем,яненка та ін. З кількома легендарними футболістами маю дружні стосунки й нині. Зокрема, з Вітьою Хлусом, Олексієм Михайличенко, Вадимом Євтушенко .Пишаюся цими видатними спортсменами, справжньою гордістю України.

Як і всі українці я був щасливим коли у 2007-му році Євро-2012 прийшло в Україну. Це було загальнонаціональне піднесення, а для багатьох справжнє свято. Як годиться, стали чекати... 

Безперечно, все почалося не сьогодні, а ще при Ющенку, міністрі Павленку, віце-прем,єрі Васюнику, Червоненку і Чорновецькому. Підрядники змінювалися майже щомісяця, а волокіта з "Юджином" ( ТРЦ "Троїцький) продовжувалася кілька років. 

Але таких глобальних масштабів корупції як зараз годі було й чекати.

Отже, щоб не поглиблюватися в цифри і не приводити порівняльну аналітику ( про це вже багато писали, на це піде багато часу ), спробую своїми словами.

При Колеснікову все почалося з кошторису в 200 млн. доларів. Після того кошторис став рости як на дріжжях,: 320, 400, 500... Я вже мовчу про компанії, які були залучені до цього процесу, хто за ними стоїть усім відомо. 

Отже, Януковичу варто було б назвати реальну вартість цього проекту на сьогодні, а це вже близько 1 млрд. доларів США !!!!, а також розказати людям про суму нахабно вкрадену з державного бюджету під час цього будівництва. Зрозуміло, довести зараз це майже неможливо, але...

Для порівняння, мюнхенська "Алліанц арена" (найдорожчий до цього стадіон Європи) , за різними оцінками обійшлася в 420-430 млн. євро. Це в Німеччині, цивілізованій, заможній європейській країні, де одна з найпотужніших економік світу. Та чого ходити далеко, "Донбас-арена" у Донецьку, обійшлася в 400 млн. Хоча там інша ситуація, Ренат, практично все, зробив своїм коштом. І за це, безперчно, йому великий респект.

А тепер у мене запитання. Чемпіонат закінчиться, що далі ? Які заходи проводити на цьому суперстадіоні ? Може світові зібрання "Свідків Єгови" ? Чи порахував хтось як будуть окупатися ці мегавкладання у НСК "Олімпійський" і скільки сотень років повинно пройти, щоб хоч якось це окупити? Невже не можна було обійтися скромнішими витратами, а зекономлені кошти використати для боротьби з бідністю, на підтримку низки соціальних проектів. Може варто було залучити до будівництва стадіону Фірташа, Пінчука, Коломойського, переконаний, що ні Росукренерго, ні Приват сильно б не збідніли.Звичайно можна було б. Але не для них. Бо жадоба дармової наживи  затуманює мозок чиновників від влади.

Та й взагалі, поясніть, що має бути на стадіоні вартістю в 1 млрд ???? Що найменше крісла і доріжки мають бути викладені кришталем "Сваровськи", а в туалетах мають бути мармурові стелі і краники з золотим напилом.

На жаль, для сьогоднішньої влади свято футболу, Євро-2012 перетворилося у найбільшу аферу, наймасштабнішу корупційну складову в новітній історії України.

Зрозумійте, я за футбол, я за проведення чемпіонату !!! Для мене це величезна, значуща державна подія в новітній історії України !!  Але тоді коли це не стає схемою наживи і ганебного збагачення кількох правлячих олігархічних кланів, перетворивших свято в суцільний дерибан. Це стосується не тільки стадіонів, це стосується всього. Доріг, інфраструктури, аеропортів і т.д. 

Так, щось, начеб-то, робиться. Прокладаються автошляхи, реконструюються вокзали, аеропорти і т.д. І я цьому радий, це чудово, хоч щось... Але чи є у когось наявне відчуття того, що незабаром у країні свято європейського футболу ? Чи може хтось, трохи більше ніж за півроку до початку сказати, що ми відчули реальні зміни ? Де обіцяні готелі, хостиси, реконструкції будівель, ремонти систем ЖКГ. В кінці кінців, ДЕ ЦИВІЛІЗОВАНІ ГРОМАДСЬКІ ВБИРАЛЬНІ В СТОЛИЦІ ? Чи іноземці яких ми очікуємо будуть бігати по сусіднім дворам ? Сумніваюся, що встигнуть, напевно вже все розкрали. Можливо помиляюся, але не думаю.

Отже, на завершення скажу одне. Добре, що Україна стала місцем проведення такого спортивного дійства як Євро-2012. Переконаний, що в нормальній, європейській, розвинутій, правовій і демократичній країні можна було б сподіватися на успіх. Але Янукович перетворили Євро у маніпулятивну політтехнологію для власного народу і світової спільноти.

Зараз, коли в країні диктатура, коли люди зубожіють, а купка зажирілих чиновників відмиває мільярди за рахунок пенсіонерів, вчителів, медиків, пільговиків і т.д - це "пир во время чумы" ! Це намагання дати народу "зрелищь" замість хліба. Хунта намагається створити у суспільній свідомості видимість того , що "жить стало лучше, жить стало веселей", що "все хорошо, никаких проблем". Це банальна, брехлива політика подвійних стандартів, саме на це й розраховує влада. Shakira може співати скільки завгодно, ситуація для пересічного українця не зміниться. Але як показує практика більшість людей це "ковтають", на жаль...

P.S. Ще не встигли провести Євро, а вони вже придумали нову мегаферу, під назвою "Зимова Олімпіада- 2020", інвестори вже залучаються, проекти малюються... То ли еще будет....

P.S. 2 Коли я писав цей блог залишалося кілька годин до відкриття. Те що я побачив у трансляції вразило мене ще більше і остаточно переконало в правильності моєї позиції. 

Ганебне видовище витримане в кращих традиція УРСР і "махрового совка", зрежесоване московськими спецами, без будь-якого натяку на естетичний смак. Не дивлячись на витрачені мільйони, на дітей в національних строях, суперосвітлення, спецефекти і навіть Шакіру (до речі вона була нічого :) ), не було відчуття головного, ГОРДОСТІ І ПАТРІОТИЗМУ !!!! Знаєте чому ? Та тому що не можуть гідно зробити національне свято ті, хто в серці своєму не любить Україну.

Освистаний українцями президент-узурпатор відкрив стадіон. Далі що ? Маємо зрозуміть: не зміниться нічого до тих пір поки при владі будуть варяги, що ненавидять все українське.

То що, в когось ще є сумніви стосовно Євро-2012 ? Тоді перегляньте це дійство у повторі. Сумно від побаченного, сором... Але життя продовжується, друзі... Слава Україні !

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

51

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода