Історія з відставкою та заморожування війни: що спільного
Світом править не таємна ложа, а явна лажа, казав Хай Тао
Всі обговорюють Зеленського й Залужного, але мало хто обговорює, як це співвідноситься зі сценаріями війни.
Коли я писав про сценарії, то зазначав, що сценарій заморожування війни здається малоймовірним, але насправді це не так. Сьогодні його не готові прийняти ні Путін, (який обрав стратегію війни на виснаження), ні українське суспільство. Але ситуація може динамічно змінюватися - наприклад, українське суспільство не хоче мобілізації, а на Путіна тиснуть ззовні та зсередини.
І тоді для підготовки сценарію заморожування треба змінити військове керівництво, провести дві-три невдалі операції з великими втратами з українського боку й поставити втомлене й розколоте суспільство перед фактом, що воювати немає спроможності, снаги та ресурсів. Тим часом американці та китайці з двох рук можуть викласти свої козирі Путіну.
Але є дві проблеми. По-перше, як я пояснював, такий мир ненадовго, на 3-5-7 років, а далі або наша перемога, або повна поразка, схожа на наслідки Другої чеченської війни.
Мир через заморожування - це все ж таки мир, і він потребує й уможливлює демократичні вибори, на яких "президент заморожування" сходить з політичної сцени
По-друге, мир через заморожування - це все ж таки мир, і він потребує й уможливлює демократичні вибори, на яких "президент заморожування" сходить з політичної сцени. Особистості тут ні до чого, йдеться про безумовні тренди. Отже, вся ця історія складається лише у випадку встановлення жорсткого авторитарного правління й відмови від проведення чесних виборів. Навряд чи це можливо, хоча ціна спроби може бути завеликою.
Світом править не таємна ложа, а явна лажа, казав Хай Тао.
Коментарі