РФ стрімко втрачає друзів на міжнародній арені

Повністю підтримують путінську війну лише чотири країни

Вчора Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію із засудженням незаконних "референдумів", які Росія влаштувала на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Резолюцію підтримали 143 зі 193 членів Генасамблеї ООН. Це навіть більше, ніж під час засудження вторгнення РФ в Україну у березні. Є прогрес. І це є результатом активної роботи нашої дипломатії та наших партнерів, в першу чергу США. Президент Зеленський подякував всім країнам, які підтримали цю резолюцію.

Хто ж найвідданіші союзники РФ? Їх список не змінюється: це Білорусь, Північна Корея (КНДР), Нікарагуа і Сирія

Дуже показовою є мапа голосування за цю резолюцію. Вона говорить і про ставлення окремих країн до загарбницької війни Росії проти України, і про ставлення до Росії. Лише 5 країн (разом з Росією) проголосували проти цієї резолюції. Хто ж ці найвідданіші союзники РФ? Їх список не змінюється: це Білорусь, Північна Корея (КНДР), Нікарагуа і Сирія. Ось і всі країни, які повністю підтримують путінську війну проти України.

Але є і країни, які тримають формальний нейтралітет. Вони утримались при голосуванні цієї резолюції. Вони не підтримують загарбницьку війну Росії проти України, але і ухиляються від її засудження. Мотив простий – не хочуть сваритися з Кремлем, мають політичні і/або переважно економічні інтереси до стосунків з РФ. Таких країн 35. Зокрема, це низка пострадянських країн (від Вірменії до Узбекистану), які входять у різні міждержавні утворення на чолі з росією. Це також Китай і низка азійських, африканських та латиноамериканських країн. Ще 10 країн (зокрема, Азербайджан) не взяли участь в голосуванні, що також опосередковано свідчить про бажання дотримуватись відносного нейтралітету в цьому питанні.

Домінуюча позиція міжнародної спільноти є очевидною – це засудження загарбницьких дій Росії

Але загальна і домінуюча позиція міжнародної спільноти є очевидною – це засудження загарбницьких дій Росії і вимога вивести її війська з території України. Випереджаю критиків: да, Росія не буде прислухатися до цієї резолюції. Але для нас є важливішим інше – ця резолюція легітимізує наше право на звільнення окупованих територій.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі