Чому Україні вигідно зміцнення рубля
Чим міцніший рубль – тим менший рублевий еквівалент доходів від продажу нафти та газу за валюту
У нас багато хто радіє, коли рубль девальвує, і помиляються. Девальвація є небезпечною для країни з негативним торговим балансом. А якщо рахунок поточних операцій у профіциті на сотні мільярдів доларів, то шкідлива якраз ревальвація.
І це підтверджують російські аналітики.
Реальна рублева ціна на російську нафту скоротилася до кризових рівнів 2015-2016 років. Рублева ціна на нафту вже впала до позначки 4 тис. руб. за барель. З урахуванням накопиченої інфляції (яка відбивається на зростанні бюджетних видатків) – це і є рівень 2015-2016 років.
Саме з цієї ж причини у третьому кварталі 2022 року нафтогазові доходи у російському федеральному бюджеті різко скоротилися (за сумою, а не за питомою вагою). Що цілком логічно: що міцніше рубль – то менше рублевий еквівалент доходів від продажу нафти та газу за валюту.
До речі, рубль, що зміцнився, зараз безглуздий для росіян: імпорт значною мірою заблокований, поїхати за кордон вже не можна.
Міцний рубль – це хороший анігілятор зростання цін на вуглеводні на світових ринках
Загалом, міцний рубль – це хороший анігілятор зростання цін на вуглеводні на світових ринках.
Санкції на цьому етапі дійсно працюють (чому сприяє і міжнародна активність президента Зеленського). У 2014 році санкції дали перший серйозний ефект лише до 2015-2016 років. Нині тимчасовий лаг становив лише шість місяців.
Коментарі