Кошти на ЗСУ — найкраща інвестиція під час війни. І ось чому
Фактично сьогодні йдеться про наймасовішу кампанію залучення внутрішніх інвестицій за всю історію України
Не знаю, чому мовчать економісти, але вже давно пора зробити уточнення: ті гроші, які люди скидують на потреби військових, — це не благодійність, а прямі інвестиції.
Інвестиції у власну безпеку й оборону. Адже кожна гривня, яку людина перераховує на тепловізори, броніки, автомобілі, тактичні штучки для військових — це інвестиція в обороноздатність держави.
Людина, яка перераховує гроші на армійські потреби, розуміє, що чим краще буде екіпірований наш вояк, тим вищі в нього шанси вижити та вбити побільше ворогів. А це означає не впустити війну далі в Україну, вигнати загарбника за наші кордони.
Бо без перемоги на фронті майбутнє України постає дуже примарним. Без перемоги на фронті ваш будинок, інша власність знецінюються, бо кому потрібна нерухомість в окупованій країні? Хто буде платити вам гідну зарплату, якщо в країні зупиниться економіка?
Якщо ми не переможемо і не відвоюємо свої території, якщо війна з часом просто переросте в заморожений конфлікт — Україна не отримає грошей на відбудову, а біженці не наважаться повернутися у свої рідні міста біля нової лінії розмежування. Якщо ми не переможемо у війні, то ніхто не будуватиме й не вкладатиме гроші, адже в будь-який момент новозбудовані споруди знищить наступна атака.
Якщо наш вояк не буде добре екіпірований, то не буде перемоги, а якщо не буде перемоги, то не буде реальних економічних перспектив
Коротше кажучи, якщо наш вояк не буде добре екіпірований і підготовлений, то не буде перемоги, а якщо не буде перемоги й відновлення територіальної цілісності включно з Донбасом і Кримом, то не буде реальних економічних перспектив в Україні. Тобто єдиним варіантом жити нормально стане тільки еміграція з України.
Тому українці масово інвестують у свою армію, вкладають власні гроші, щоб у тому числі зберегти своє майно та перспективи для розвитку в повоєнній Україні.
Поки світ лише чухає потилицю, гривня за гривнею вже крапають на рахунки ЗСУ
Йдеться не тільки про патріотизм, а й про здоровий прагматизм. Ми часто чуємо, скільки та чи інша держава виділила коштів для України, але треба розуміти, що аж ніяк не меншим інвестором є сьогодні сам український народ. І поки світ лише чухає потилицю, гривня за гривнею вже крапають на рахунки ЗСУ, фондів і волонтерів.
Масштаби цього процесу вражаючі, фактично йдеться про наймасовішу кампанію залучення внутрішніх інвестицій за всю історію України! І не треба ці продумані, прораховані, прагматичні інвестиції називати благодійністю.
Коментарі