Російська корупція — скоріше благо для світу, ніж загроза

Як нескінченне прагнення російського олігархату до збагачення допоможе Україні виграти війну

Останні події на українському театрі військових дій наводять на різноманітні роздуми. Одні коментатори вказують на те, що в море був відправлений флагман флоту, на який навіть не було встановлено радарне обладнання для виявлення ракет, що низько летять. Інші із захопленням порівнюють поповнення військового флоту та флоту російських олігархів за роки правління Путіна.

Тут все, що так чи інакше робиться для держави і за рахунок держави (а точніше росіян), є однією великою показухою

Проте мені здається, що треба піти трохи далі й сказати просту річ: Росія — країна феноменальної корупції. Тут все, що так чи інакше робиться для держави та за рахунок держави (а точніше росіян), є однією великою показухою. У її виробництві — суть сучасної путінської держави. Якщо робити щось більше, не вистачить грошей на палаци в Геленджику, вілли на Лазурному узбережжі, та й, зрештою, на земельні ділянки в Тиві. При цьому, хоч усі знають, що відбувається, визнати це публічно не можна — і саме бравурні реляції щодо звершень і стали однією з основ ухвалення рішення про вторгнення в Україну.

Сьогодні Росія очевидно програє, перетворюючи війну в Україні на зразок нової кримської 1854-1855 років, другої японської 1904-1905 років і другої фінської 1940 року — на зразок усіх цих воєн, разом узятих. При цьому аналітики розглядають десятки причин російських поразок, хоча єдиною їхньою причиною є саме те, що російська економіка та політика двадцять років були засновані лише на корупції та орієнтувалися на нескінченне збагачення чиновництва та олігархату.

Країна, яка за своїми політичними особливостями є небезпечною для світу, була б набагато небезпечнішою, якби справою життя її еліти не було обкрадання

І тепер постає питання: наскільки далекоглядною була політика Заходу, який постійно просував ідею боротьби з російською корупцією та з російськими брудними грошима? Чи не перетворилася б Росія на набагато небезпечнішого геополітичного ворога, якби така боротьба була успішною? Чи не може виявитися, що якби влада вирішила "утихомирити" Навального, призначивши його, наприклад, главою Рахункової палати, то це призвело б не так до підвищення добробуту росіян, як до успішного виготовлення додаткової пари сотень крилатих ракет, які були б випущені по Україні?

Країна, яка за своїми політичними особливостями є небезпечною для світу, була б набагато небезпечнішою, якби справою життя її еліти не було обкрадання. І тим, хто порівнює водотоннажність "Москви" і "Ділбара", я хочу нагадати, що останній хоча б не оснащений ракетним озброєнням. Тож мені здається, що російська корупція — скоріше благо для миру, ніж загроза, якою її вважали ще донедавна. Чи я все ж таки не правий?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі