Путін припустився фатальної помилки. Тепер Росія "проїдає" фінансову подушку

Енергетична дипломатія сьогодні один з найактивніших напрямків

1. Дефолт.

США заборонили уряду Росії погашати суверенний борг із заморожених доларових резервів.

Найбільший платіж $552,4 млн основної суми по облігаціях + платіж на суму $84 млн Росія мала виплатити в понеділок.

І тепер уряд Росії стоїть перед непростим вибором.

Погасити борг з частини "подушки", яка не заморожена, але яку вони зараз активно проїдають. Тоді менше грошей залишиться на війну проти України, штучне підтримання курсу рубля, обіцяні мільярди нових соціальних виплат і підтримки бізнесу та погашення внутрішніх боргів.

Не погашати борг чи погасити його в рублях. Тоді через 30 днів на Росію чекає дефолт.

Росія не буде учасником міжнародних фінансових ринків до того моменту, доки не погасить всі свої борги та не закриє судові процеси

З довгострокових наслідків дефолту: Росія не буде учасником міжнародних фінансових ринків до того моменту, доки не погасить всі свої борги та не закриє судові процеси.

2. На Росії.

"Подушка" Росії складала $640 млрд. Путін був впевнений, що її санкції не торкнуться. Й це дозволить Росії пережити турбулентність через окупацію України. Це було однією з фатальних його помилок. Україна не підкорилася, а майже 2/3 подушки – заморозили санкції.

Тепер Росія вимушена "проїдати" те, що залишилося від "подушки" та нові надходження. Здебільшого вони від продажу енергоресурсів, який з кожним днем стає все складнішим.

3. Енергоресурси.

В березні Росія отримала лише 38% від запланованих доходів з продажу енергоресурсів. Нафтосховища Росії переповнені. Одна за одною приватні компанії та цілі країни відмовляються від купівлі російської нафти та газу. Порти відмовляються перевалювати нафту, а страховики – страхувати.

В березні Росія отримала лише 38% від запланованих доходів з продажу енергоресурсів

За п'ять днів квітня видобуток нафти та газового конденсату Росією скоротився на 4%. Але досі є країни, які купують російські енергоресурси та навіть збільшили обсяги. Перш за все це Індія, яка за весь 2021 рік імпортувала 16 млн барелів, а за три місяці 2022 – вже 13 млн.

До переліку країн, які все ще купують російську нафту і газ та не скорочують обсяги, також належать Китай, Угорщина, Індонезія. Німеччина, Італія та ще кілька західних країн – або скорочують поставки або планують це зробити найближчим часом до повної відмови.

4. Ембарго або мито.

Для того, аби не занурити країни, що найбільш залежні від російських енергоресурсів, у важку економічну кризу та громадські протести, що можуть підпалюватися Росією для зміни влади на прокремлівську, розглядається питання введення високих ввізних мит на російські енергоресурси.

Це з одного боку мотивуватиме країни від них відмовлятися. З іншого – ці кошти можуть перераховуватися для підтримки України у цій війні. Країни, що бодай теоретично сьогодні можуть покрити російську нафту та газ поставками з інших джерел будуть запроваджувати ембарго.

Країни, що бодай теоретично сьогодні можуть покрити російську нафту та газ поставками з інших джерел будуть запроваджувати ембарго

Такі країни як Німеччина, наприклад, не мають логістичних можливостей для отримання ресурсів з інших джерел. Вони почали будувати термінали, але це – роки. Як один з кроків німці забрали повністю собі в управління всі газпромівські активи на території Німеччини. Триває процедура зміни керівництва. Й тепер чекаємо, як відреагує на це Москва.

Плюс, все залежить ще й від того:

- Чи дозволить опозиція США послабити санкції на режим Мадуро, щоб венесуельска нафта вийшла на ринок?

- Чи підтримають країни Перської затоки та Ізраїль ядерну угоду з Іраном, що дозволить іранській нафті вийти на ринок?

- Чи збільшать таки країни ОПЕК: ОАЕ та Саудівська Аравія видобуток?

І ще багато викликів на різних континентах.

Енергетична дипломатія сьогодні один з найактивніших напрямків. І враховуючи ту кількість зусиль, яка в неї вкладається, переконана, результати будуть.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі