Сі Цзіньпін пішов на жертви заради Олімпіади. Але Путін може все зіпсувати

Що робитиме Кремль зі своїм стратегічним партнером?

Щоб Олімпіада в Пекіні пройшла добре, Сі Цзіньпін пішов на значні жертви. Одна з них – вода.

Регіон, де проходитиме Олімпіада – Чжанцзякоу. Більше половини регіону відчуває гострий дефіцит води. Місцеві ресурси – менше однієї п'ятої від інших регіонів Китаю.

При цьому на виготовлення штучного снігу для Олімпіади було витрачено обсяг води еквівалентний 800 олімпійським басейнам. А штучним снігом вкрили не тільки траси, а й місцевість навколо, щоб були гарні фото. В суху землю ж перед цим, через тепле повітря, також закачували воду, щоб її заморозити перед покриттям штучним снігом.

І навіть токсичне повітря перетворилося на синє небо. А швидкісні потяги почали їздити з Пекіну ще вдвічі швидше.

В іншому регіоні, де будуть проходити змагання, для формування довгих та крутих трас проводили значні вибухові роботи біля Великої китайської стіни.

Китай боровся за проведення Олімпіади з 2000 року. На Міжнародному комітеті Сі дав обіцянку, що вони всі свої зобовязання виконають. Та переміг в конкурсі з невеликим відривом: 44 проти 40.

Китай боровся за проведення Олімпіади з 2000 року

І навіть майже подолав пандемічний виклик, скандал з сексуальними домаганнями до однієї з китайських спортсменок, поборовся із втратами від його авторитарного режиму та звинувачень у геноциді, а МОК закрив очі на кричущі порушення прав людей китайською владою.

Мета Сі Цзіньпіна – показати Китай квітучою та впевненою в собі нацією. Він розраховує на те, що успішні ігри стануть додатковою гарантією його перемоги на президентських виборах.

4 лютого – офіційне відкриття Олімпійських ігор в Пекіні. На відкриття Сі запросив і Путіна. Але якщо РФ таки вторгнеться в Україну, всі зусилля Сі виявляться марними.

14 січня на брифінгу МЗС Китаю нагадало всім країнам про резолюцію ООН, яку Росія також підписала місяць тому та навіть закликала всі країни її дотримуватися. Резолюція передбачає олімпійське перемир'я з 28 січня по 20 березня.

Після 20 березня вторгнення російський військ неможливе через несприятливі погодні умови.

Після 20 березня вторгнення російський військ неможливе через несприятливі погодні умови

Що буде робити Кремль зі своїм стратегічним партнером?

Bloomberg пише, що днями в телефонній розмові між Сі Цзіньпіном та Путіним пролунало прохання не здійснювати вторгнення в Україну. Росія витік цієї інформації назвала спецоперацією.

Але "сухий залишок": Путін значно підставить свого "старого друга", якщо порушить резолюцію. При цьому Росія вже пообіцяла чекати письмової відповіді від США перед вжиттям подальших заходів, яка має бути 30 січня, тобто після 28, з якого починається олімпійське перемир'я.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі