Капуста містять багато білка, клітковини і вітаміну С. Але корисна не для всіх

Протипоказана людям, що страждають нирково-кам'яною хворобою

Хочу сьогодні приділити увагу простій і доступній всім капусті, у якої сезон триває цілий рік. Адже цей продукт успішно справляється з нашим щоденним завданням "більше овочів на столі", особливо в холодну пору, коли багато овочів привізні і вже не радують своєю ціною.

Білокачанна капуста, а також червонокачанна та савойська належать до сімейства капустяних (хрестоцвітних), туди входять також броколі, брюссельська, цвітна, пекінська капусти і кольрабі.

У всіх видах капусти досить велика кількість рослинного білка — від 1,8 до 2,5 г на 100 г продукту. Це більше, ніж в інших овочах і зелені. Крім того, в них багато клітковини — від 2,5 до 3,5 г. Якщо щодня в вашому раціоні буде 200 г будь-якої капусти, ви отримаєте майже 1/3 частину від добової норми харчових волокон і 1/5 рослинного білка.

Вітамін С в білокачанній капусті присутній у формі аскорбігена, який майже не руйнується при кулінарній обробці.

Серед всіх капустяних більш доступна білокачанна. Одна з її головних позитивних якостей — здатність добре зберігати в собі вітамін С тривалий час, протягом 7−8 місяців, з дуже повільною швидкістю зниження його концентрації до кінця строку зберігання. Така властивість є не у всіх овочів. Справа в тому, що вітамін С в білокачанній капусті присутній у формі аскорбігена, який майже не руйнується при кулінарній обробці. Тільки приготування не повинно бути тривалим. Добре зберігається вітамін С і в квашеній капусті.

Капуста є пребіотиком, оскільки містить багато клітковини, яка годує корисну захисну мікрофлору кишечника людини, стимулює її ріст і активність і поліпшує тим самим наше здоров'я.

Ще одна перевага капусти — вона містить вітаміни та мінерали, які накопичуються в більшій кількості, ніж в інших харчових рослинах. Наприклад, вітамін U, який має репаративні властивості, сприяє загоєнню ран, виразок, має антигістамінну дію, знижує виникнення алергічних реакцій.

Але безумовно, як не корисна капуста, забезпечити організм необхідною кількістю вітамінів та мінералів тільки за її допомогою неможливо, та й сенсу немає. Адже вживати одну лише капусту сумно, та й не всім вона підходить.

У свіжому вигляді не можна при панкреатиті

Капуста протипоказана людям, що страждають нирково-кам'яною хворобою — вона багата пуринами. У свіжому вигляді не можна при панкреатиті. При загостренні виразкової хвороби шлунку чи дванадцятипалої кишки та коліту капуста перетворюється з ліків в подразнюючий фактор.

Також капуста містить гойтрогени. Це речовини, які є антагоністами йоду: вони перешкоджають засвоєнню йоду щитоподібною залозою. Однак, при термічній обробці і квашенні ці речовини стають неактивними. Але і сиру капусту, навіть при наявності цих речовин, корисно вживати. Головне, не три рази на день, сім днів на тиждень.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі