Європу накрила енергокриза. Зима може бути темною і холодною

Україна зараз має стати надійним і послідовним партнером на світовій арені

Свіжий матеріал від Bloomberg про ризики для європейських бюджетів через енергокризу додає зимі більше темних барв.

Нам зараз конче потрібна підтримка розвиненого західного світу в протистоянні з агресором.

У цей же час європейські політики, не встигнувши оговтатися від наслідків коронакризи та накриті черговою хвилею нового штаму, зіткнулися з новим викликом – енергокриза і аномальне підвищення цін на енергоресурси.

Електрика, вугілля, газ, нафта – все, без чого сучасна економіка не може рухатися, а люди жити – в періодичному ціновому піке останні тижні.

Газ і електрика демонструє найбільші стрибки. Європа не встигає звикнути до нового історичного рекорду, як його замінює наступний.

Ринкова економіка демократій не пристосована до подібних аномалій, спровокованих диктаторськими режимами батьківщин енергетичних монополій. Європейський побутовий споживач давно купує і газ, і електрику за ринковими цінами. А значить прямо відчуває на власному родинному бюджеті кожен новий ціновий рекорд.

Десятки мільярдів євро доведеться витратити з європейських бюджетів, щоб підтримати вразливого споживача і бізнес

Десятки мільярдів євро доведеться витратити з європейських бюджетів, щоб підтримати вразливого споживача і бізнес. За даними Єврокомісії, 20 країн з 27 членів застосували заходи, щоб пом'якшити для населення ціновий стрибок за рахунок бюджетних коштів. Найближчий транш допомоги перевищуватиме €3,4 млрд та має знизити витрати на електрику для 41 млн споживачів та 7,6 млн малих компаній. Італія додатково виділить €1,8 млрд для захисту своїх споживачів.

"Це значні заходи, – сказав Bloomberg Сімоне Тальяп'єтра, старший науковий співробітник Bruegel. – Такі цифри свідчать, що стійкість цих заходів з погляду державного фінансування не може тривати довго, і що затяжна криза цін на енергоносії підірве здатність урядів захищати споживачів".

Додамо до цього вичерпання газових запасів, активізацію збройної агресії Росії щодо України і шантаж Газпрому через зупинення сертифікації "Північного потоку-2", і прогнози про темну холодну зиму стають ще більш загрозливими.

16 грудня на саміті "Східного партнерства" значна увага приділятиметься саме енергокризі та нездатності європейських бюджетів підтримувати населення в такому режимі довго. І саме зараз ми маємо бути надійними, послідовними та передбачуваними партнерами на світовій арені як ніколи. Бо лідер кожної країни думає перш за все про свій народ. А значить кожен фокус та кидок української влади слугуватиме зайвим приводом "забити" на нас і рятувати свої економіки.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі