Запаси вугілля низькі. Газ дорогий. Влада робить найдурніше – стріляє собі в ногу

Прості рішення не працюють

Кажуть, є пропозиція забрати і поділити. Газ.

Ну в межах екстрених заходів і боротьби з олігархами змусити українських виробників газу, компанії яких добувають газ у нас в країні, продавати його не за ринковими цінами, а за державними, які в п'ять разів нижчі за ринкові.

Загалом, нічого буржуям наживатися на народному горі.

Причина цього бажання - рекордно високі ціни на європейському ринку газу. І влада пообіцяла всім дешевий газ. Але де взяти його не знає. І ось знайшли вихід зі становища.

Влада пообіцяла всім дешевий газ. Але де взяти його не знає

Чи законно це? Ні. Чи це правильно? Ні. Чи допоможе це пройти зиму? Ні.

Що відбувається, коли держава починає регулювати ціни на товар? Правильно, цей товар пропадає. Венесуела не дасть збрехати. Що зроблять приватні виробники газу, якщо у них почнуть забирати їхній газ? Вони перестануть його добувати. Бо сенс? Що побачать іноземні інвестори, потенційні? Що нічого в Україну сунутися. І на цьому моменті можна передати привіт підвищенню видобутку українського газу.

І ось тут починається найцікавіше.

Які два високі ризики чекають нас цієї зими. Перший - дуже високі ринкові ціни на газ. І це боляче. Але це не головне. Ключова проблема - це брак газу і вугілля. Умовно кажучи, в певний момент може стати нічим топити. У прямому сенсі цього слова. Запаси вугілля дуже низькі. І взяти його ніде. У світі дефіцит. Це глобальна проблема. Газ дорогий. І його теж може не вистачити. І не факт, що в цей момент Путін не заблокує імпорт Україною електроенергії.

У певний момент може стати нічим топити

І що найдурніше можна зробити в такий момент? Правильно, спровокувати ще більший дефіцит газу. Змусити українські компанії швидше розпродати все, що є в сховищах.

Геніально.

Прості рішення хороші всім, крім одного. Вони не працюють.

Яке можливе ринкове рішення? Якщо уряд не має грошей, а ціни б'ють рекорди? Підвищення ренти. Більше прибуток - більше податку. Це розумно. Законно. Якщо прийняти законодавчі зміни. І всім прийнятно. Адже ситуація екстраординарна.

Найбільша проблема для влади не ціна. Цієї зими найбільша проблема - це дефіцит

Але використовувати методи Шарикова і провокувати дефіцит газу в умовах його дефіциту - це постріл самим собі в ногу.

І важливо розуміти. Найбільша проблема для влади не ціна. Цієї зими найбільша проблема - це дефіцит. Ніхто ж не хоче сидіти в холодних будинках без світла в лютому.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі