Новини не треба плутати з життям

Коли сонце сходить і заходить - це не новина, але це прекрасно

Ми якось не усвідомили того, як опинилися у світі новин. У новинному хронотопі. Світ новин - це світ, у якому щось постійно стається. Або надто погане, або надто хороше. Медіа здебільшого нам розповідають про погане: bad news is good news. Соцмережі здебільшого нам розповідають про (чиєсь) хороше: люди діляться своїми успіхами, радостями, селфі-нарцисизмом і т.д. Погані новини у медіа дають нам постійне розчарування ("світ котиться в прірву"), хороші новини у соцмережах дають нам фрустрацію ("у всіх так добре, а в мене ж як?").

Але обидва світи - це ілюзія. Тому що у житті "новина" - річ дуже рідкісна. Здебільшого наш час наповнений "неновинами". Або рутиною, або звичністю, або повторенням, або процесами з невідомим завершенням. Але в цьому "неновинному" світі безліч класного і цікавого. Коли сонце сходить і заходить - це не новина, але це прекрасно. Коли змінюються пори року, коли росте дерево, яке ти посадив, коли твоя дитина з тобою жартує чи коли тобі кайфово від розумної книжки чи неймовірної мелодії - це "неновина". Але це кайфово. І це є життя.

Коли змінюються пори року, коли росте дерево, яке ти посадив, коли твоя дитина з тобою жартує чи коли тобі кайфово від розумної книжки чи неймовірної мелодії - це "неновина". Але це кайфово. І це є життя

Новинний хронотоп - це важливо, бо події - це важливо. Але не треба плутати його з життям.

І він не має від нас затуляти прекрасної поетичної прози звичності.

Текст є постом автора у Facebook і не написаний спеціально для Gazeta.ua. Передруковується з дозволу автора.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі