Кричимо "вовки", але не збільшуємо витрати на армію. Бюджет-2022 "заспокоїть" Захід

Коли "вовки" реально з'являться нам уже ніхто не повірить

На місці наших зарубіжних партнерів я б "заспокоївся" після перегляду проєкту нашого бюджету на 2022 рік. В сенсі військової допомоги. Звісно, висновки робити зарано, до затвердження ще багато всього. Однак за цим проєктом ми схожі на пастушка з відомої казки, який постійно каже "вовки, вовки", а потім йому вже ніхто не вірить, коли вовки реально з'явилися.

Ми кажемо про загрозу повномасштабного російського вторгнення: військового чи гібридного, але майже не збільшуємо витрати на розробку та виробництво озброєнь. Більш того, ми бачимо шантаж Росії шляхом розміщення зброї та нових підрозділів вздовж наших кордонів. Бачимо навчання "Захід-2021", які є безпрецедентними за масштабом. Бачимо спроби проковнути Білорусь і напівоточити Україну з трьох напрямків: з півдня, сходу і півночі. Бачимо масовану паспортизацію і вибори до російської Держдуми на окупованій території.

Чому Захід має боротися за нас і нам допомагати, якщо ми самі собі не готові і не хочемо допомагати?

Якщо цей проєкт бюджету є нашою відповіддю на ці загрози, то запитайте себе, а чому Захід має боротися за нас і нам допомагати, якщо ми самі собі не готові і головне не хочемо допомагати. Якщо ми не здатні і не хочемо сформулювати відповідь на всі ці загрози, то для Заходу всі наші заяви виглядатимуть банальним блефом. А далі - читайте казочку.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Яцек Павліцький Редактор міжнародного відділу Newsweek Polska
Володимир Гевко Маркетолог
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"