Як заморожувати овочі та фрукти, щоб були смачні і корисні
Гриби, баклажани і помідори краще спершу бланшувати
Літо і осінь - час для заготовки овочів, ягід, фруктів на зиму. Без сумніву, що влітку, коли є доступ до свіжих продуктів, не хочеться думати про заморожені. Але згадайте про парникові турецькі чи іспанські помідори взимку, які не мають зовсім смаку та місцеві овочі та фрукти – це будуть в основному яблука, картопля, буряк і капуста. Не дуже великий асортимент. А взимку у більшості овочів, фруктів та ягід з'явиться ще питання - висока ціна.
Тому серпень та вересень кращий час для підготовки запасів на зиму. Якщо у вас є морозильник, варто наповнити його улюбленими та різноманітними видами літніх овочів і фруктів.
Зберігання при низьких температурах викликає незначну втрату поживних речовин. Найнестійкіші до заморозки - вітаміни С та В1, кількість яких з плином часу, буде зменшуватися і ці втрати неминучі.
Найнестійкіші до заморозки - вітаміни С та В1
Щоб заморожені овочі, фрукти та ягоди вийшли смачні і корисні потрібна правильна підготовка.
1. Слід у першу чергу їх промити і при необхідності нарізати. Різноманітні ягоди, фрукти, боби, зелений горошок, капусти броколі, цвітну, брюсельську можна заморозити сирими. Інші, такі як гриби, шпинат, баклажани, кабачки, перець, помідори варто перед заморожуванням бланшувати. З помідорів можна зробити пюре.
Їх краще подрібнити в однорідну масу і розкласти по пакетах або в контейнери для заморожування. Таке томатне пюре відмінна добавка в супи та основа томатного соусу. До речі, помідори та перець теж можна заморожувати сирими. Дуже смачно взимку з них готувати борщ. Аби тільки місця вистачило на все це різноманіття.
2. Намагайтеся усі ягоди заморожувати цілими, так в них збережеться набагато більше корисного.
Намагайтеся усі ягоди заморожувати цілими, так в них збережеться набагато більше корисного
3. Робіть маленькі порції. Великі порції заморожених продуктів буде важко розділити перед відтаванням. Варто заздалегідь подумати, скільки вам їх потрібно для приготування улюблених страв. Краще для зберігання заморозки вибрати пакети. Так легше зробити необхідні в об'ємі порції і місця вони займуть менше.
4. Зручно буде взимку приготувати овочеве рагу, якщо зараз в сезон заморозити готову овочеву суміш. Суміш може складатися з будь-яких овочів, що найбільше любить ваша сім'я. Відправте в заморозку нарізані плоди, перед цим перемішані і на порції розкладені по контейнерах.
5. Зберігати можна заморожені овочі, фрукти, ягоди без впливу на їхій смак протягом 8-12 місяців. Потім вони втрачають колір.
Не заморожуйте продукти повторно
6. Не заморожуйте продукти повторно! Тому що при цьому вони втрачають не тільки свою текстуру, але і практично всі корисні речовини.
7. Ставте дату заморозки та назву заготовки на етикетках. Тоді у замороженому вигляді буде легко розібрати, який саме перед вами заготовлений продукт.
Варто включати заморожені продукти в зимовий раціон. Вони не тільки урізноманітнять страви взимку, але покращать настрій. Хто з нас не захоче вівсянку з чорницями або налисники з полуницею січневого ранку?
Коментарі