Путін користується альтернативним глобусом і передрік Зеленському сумну долю

Президент Росії продемонстрував глибоке занепокоєння внутрішньою й зовнішньою політикою України

Скабєєва занепокоєна гульфіком Трампа і нападом цикади на Байдена. Хто такі "корінні народи" і чому Путін не знайшов серед них росіян в Україні. У Путіна знову окремий глобус. Новачок для Бикова як перехід від боротьби з інакомисленням до боротьби з інаковідчуванням.

У програмі "60 хвилин" від 9.06.2021 ведуча Ольга Скабєєва довго показувала на екрані штани 45-го президента США Дональда Трампа й наполегливо запрошувала росіян до пошуку на цих брюках гульфіка, явно вважаючи, що нічого важливішого за цю проблему для громадян Росії немає. Утім, з гульфіком Трампа успішно конкурував інший сюжет, а саме епізод зустрічі 46-го президента США Байдена з цикадою, яку Байден змахнув зі свого коміра. Цей момент головний російський державний телеканал показав телеглядачам безліч разів, мабуть, для того, щоб росіяни міцно засвоїли: Сполученими Штатами керує дивак, який цілими днями відмахується від цикад, а більше нічого й не робить. А щоб закріпити засвоєне, Скабєєва дала слово "експерту" Коротченку, який з вкрай багатозначним виглядом виголосив:

"Президент США ослаб фізично й політично — його атакують цикади! А раптом роєм цикад керують Петров і Баширов?"

"Американці бояться зустрічі Байдена з Путіним!", "Байден боїться цикад, а збирається говорити з Путіним!" — ці та інші аналогічні репліки мали, на думку організаторів та учасників ток-шоу, зміцнити в росіянах почуття патріотизму й наповнити їх гордістю за свого президента, якого так бояться головні вороги Росії — американці.

У цей же час в інтерв'ю телеканалу "Росія 24" президент Путін продемонстрував глибоке занепокоєння внутрішньою й зовнішньою політикою України й водночас дивовижне невігластво в питаннях географії, історії та юриспруденції.

Різко заперечуючи проти вступу України до НАТО, Путін сказав, що у цьому випадку "підлетний час ракет від Харкова чи Дніпропетровська до центральної частини Росії та Москви зменшиться до 7—10 хвилин", назвавши це "червоною лінією" для російської влади

Різко заперечуючи проти вступу України до НАТО, Путін сказав, що у цьому випадку "підлетний час ракет від Харкова чи Дніпропетровська до центральної частини Росії та Москви зменшиться до 7—10 хвилин", назвавши це "червоною лінією" для російської влади.

Мабуть, президент Росії користується якимось альтернативним глобусом, оскільки відстань, наприклад, від Дніпра (Дніпропетровськ) до Москви — 830 км. А від столиць країн Балтії, які вже є членами НАТО, дещо менша. Наприклад, від Вільнюса до Москви 790 км, від Таллінна до Москви — 782. Чому при збільшенні відстані підлітний час зменшуватиметься, Путін не уточнив.

Перейшовши від географії та балістики до історії, антропології та юриспруденції, президент Росії назвав "абсолютно неприйнятним" і "таким, що не відповідає міжнародному праву" український законопроєкт про корінні народи, порівнявши його з "теорією і практикою нацистської Німеччини", яка, як сказав Путін, ділила людей на "першосортні й другосортні категорії". На його думку:

"Що стосується всіх народів, які є некорінними, то це для всіх погано, але для російського народу це має особливе значення".

Він додав, що згідно з переписом населення в СРСР "некорінними" народами України можна вважати мільйони людей, які самі вважали себе росіянами і проживали на цій території. Після чого Путін перейшов до розбору персональної справи Президента Зеленського й передрік йому сумну долю:

"Як бути? Сам Зеленський єврей за національністю, я не знаю, у нього, може, там кров намішана. Що робити ось з цими людьми? Їм що, зараз, як у нацистській Німеччині, мірятимуть черепи, інші частини тіла циркулем і визначати, як там визначали справжнього арійця чи несправжнього? Визначати справжнього українця чи несправжнього?". Кінець цитати.

Президент Росії назвав "абсолютно неприйнятним" і "таким, що не відповідає міжнародному праву" український законопроєкт про корінні народи

Він зазначив, що бачив цей проєкт закону.

"Одна зі статей там звучить приблизно так: корінні народи не можуть піддаватися дискримінації. Є загальне правило правове, згідно з яким дозволено все, що не заборонено. Отже, корінні народи не можуть піддаватися дискримінації, а некорінні, значить, можуть? Зокрема росіяни", —

У пояснювальній записці до законопроєкту необхідність його ухвалення зумовлена, зокрема, анексією Росією Криму та Севастополя, історичної батьківщини кримських татар, караїмів і кримчаків.

Український політолог Володимир Фесенко в інтерв'ю телеканалу "Дощ" зазначив, що в цьому законопроєкті немає й самих українців. Йдеться про те, щоб поважати права кримських татар.

1994 року Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день корінних народів світу.

Крім того, спільним для більшої частини корінних народів є досвід перебування в умовах колонізації і гноблення з боку держави і домінуючих у державі соціальних громад, досвід існування в умовах політичного, економічного, соціального й культурного безправ'я.

У Російській Федерації в цілому створена правова база у сфері захисту прав і традиційного способу життя нечисленних народів Півночі. Росія є учасницею міжнародних договорів у цій сфері. Заходи державної підтримки (у вигляді пільг, субсидій, квот на використання біологічних ресурсів) також законодавчо закріплені. Пільги для представників нечисленних народів Півночі, що проживають в місцях традиційного проживання і традиційної господарської діяльності та займаються традиційними видами господарської діяльності, передбачені Податковим кодексом Російської Федерації, Лісовим кодексом Російської Федерації, Водним кодексом Російської Федерації і Земельним кодексом Російської Федерації.

Биков вилетів з Москви до Уфи, щоб прочитати лекцію дітям та їхнім батькам про Карлсона, який живе на даху. Разом з ним вилетіли й безстрашні офіцери Другої служби ФСБ

20 травня 2018 року, о 9.35 ранку Биков вилетів з Москви до Уфи, щоб прочитати лекцію дітям та їхнім батькам про Карлсона, який живе на даху. Разом з ним вилетіли й безстрашні офіцери Другої служби ФСБ (покликаної боротися з найнебезпечнішими екстремістами й терористами) Володимир Паняєв (летів під своїм ім'ям) і Валерій Сухарєв (летів з паспортом на ім'я Микола Горохов).

Там Биков проводив поетичний вечір, знову ніякої політики. Паняєв і Сухарєв купують квитки до Ростова, куди Биков планував летіти, щоб прочитати дві лекції — про Гаррі Поттера і про російські політичні анекдоти.

Наступна поїздка Дмитра Бикова була пов'язана з тотальним диктантом — щорічним публічним заходом, спрямованим на популяризацію грамотності, під час якого тексти диктанту зачитують відомі люди.

Трансформація режиму — зачистка опозиції — боротьба з інакомисленням — боротьба з інаковідчуванням.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі