Медведчук був козирем. Його непосадка ослабила позиції України

Сила Зеленського виявилася ілюзорною

Якщо влада хоче знайти суддю, який не побоїться відправити під арешт Віктора Медведчука, тоді не можна викрадати суддю Чауса. Але це лише найменша з усіх проблем.

Отже, Медведчука не посадили за грати бодай на одну добу, поки він збирав би гроші на заставу. Можна сказати, що влада спочатку чекала, що Медведчук втече, а коли він не втік, то злякалася. Але насправді, наслідки набагато глибші і ширші. Які це наслідки?

1. Деморалізація СБУ в цілому і Альфи зокрема. В 2014 році більшість силовиків зрозуміла: не потрібно поспішати виконувати законні рішення, політики потім все порішають, а стрілочниками зроблять силовиків. Потім, ситуація дещо застабілізувалася, були теми, де силовики отримали повний карт-бланш. Але події з Медведчуком знову відкочують нас в 2014 рік, коли силовики починають розуміти: знову перемагає політична домовленість. Щодо Альфи, то перший раз її жорстко образили рік в тому, коли в Луцьку було захоплено автобус в центрі міста, а з терористом особисто говорив президент. Зараз, коли їм не дали наказу розкидати охорону Медведчука - це повне приниження найелітнішого підрозділу силовиків.

Події з Медведчуком знову відкочують нас в 2014 рік

2. Непосадка Медведчука показала Путіну, що його візаві несмілива людина. Якщо ти підняв руку - треба бити. Насправді, непосадка Медведчука ослабила переговорні позиції України напередодні теоретично можливої зустрічі Зеленський-Путін.

3. Перед Заходом Зеленський останнім часом почав демонструвати певну самостійну гру у внутрішній політиці і Медведчук тут був козирем. Цей козир, після вчорашнього суду, перетворюється на просту карту не найвищої проби. Захід не зможе повірити у боротьбу з Медведчуком і йому подібними, якщо їх не садять в тюрму. Між іншим, тепер і Козак може повертатися - його, за логікою, не можна садити в СІЗО. Він також отримає домашній арешт.

4. Електорат Порошенка ще більше впевнився в своїй "правоті", електорат ОПЗЖ також згуртувався. Тому електоральних здобутків тут Зеленський не отримав. Але поки ми не розуміємо, як буде себе поводити електоральне болото. За логікою, у нас має збільшитися кількість тих, хто розчаровується в усьому.

5. Олігархат, який дуже напружився після оголошення підозри, дещо розслабився. Сила Зеленського виявилася доволі ілюзорною. До свого справжнього Ходорковського він іще точно не дозрів.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Ольга Матвіїва Керівник ГО "Бізнес-Варта"
Костянтин Єлісєєв Голова ГО "Центр нових рішень"
Даян Френсіс Головна редакторка канадської газети National Post 
Олег Саакян Політолог
Пітер Дікінсон Редактор служби UkraineAlert в Atlantic Council