Ворог біля наших воріт. Ми значно слабші, ніж могли б бути

Пане президенте, ви забули про силу нашого народу

Що ж давайте відверто, пане президент.

Два роки тому наш дійсно великий народ обрав шанс на зміни проти брехні і стагнації. Я, безсумнівно, був одним з цих людей. І, однозначно, вчинив би так і сьогодні. Бо народ, який вибирає шанс на зміни - має майбутнє.

Але.

Два роки ви і ваші радники розповідали нам про мир. Ви писали в іноземні видання про те, які великі досягнення миру. А насправді за цим миром стояли обіцянки легалізувати лідерів ОРДЛО і дати воду в Крим. Обіцянки, на які наш народ вам право не давав, і коли ви і ваша свита спробували їх втілити - то побачили, які будуть наслідки. Путін прийшов, до речі, саме за цими обіцянками.

За миром стояли обіцянки легалізувати лідерів ОРДЛО і дати воду в Крим

Два роки тому я передав вам план щодо війни на Донбасі. Там було чітко написано, що досягнути миру неможливо без умов капітуляції в інтересах Путіна. Тому треба використати мирний час для зміцнення економіки та оборони. Але ви навіть чути слово "війна" не хотіли. Я був змушений опублікувати цей план, оскільки "ваша свита" блокувала будь-яку розмову на цю тему, а пізніше з вашого оточення зачистили всіх патріотів, які попереджали про майбутню війну і неможливість поступок Кремлю. Саме з вашого Офісу була злита, можливо, найвидатніша спецоперація по вагнерівцям, щоб "не розізлити Путіна".

Давайте відверто, два роки ви вибрали лежати в теплій ванні і оточувати себе тими, хто доливав вам теплої води. Два роки вам брешуть ваші радники і оточення. Два роки ці люди поступово перетворювались на корупціонерів і грались у важливих осіб. Але ви визнавали ворогом всіх, хто хоч якось намагався вказати на реальну ситуацію.

За ці два роки ви не зробили нічого, щоб зміцнити нашу оборону і підняти економіку - дві умови без яких неможлива перемога у війні. Зараз, коли ви попереджаєте про шантаж Путіна і можливе вторгнення, наша країна живе без державного оборонного замовлення.

Два роки ваш Офіс грає у футбол з Верховною Радою законопроєктами "Про територіальну оборону". Як чудово було б зараз, якщо б сотні тисяч чоловіків організувались на навчання і підготовку до війни в рамках територіальної оборони. Це була б сильна відповідь Путіну на його перекидання військ. Але цього не може відбутись - бо всі ці два роки вам "було не до цього".

Бізнес масово втік в тінь, жодних нових інвестицій в країну не відбулось

Два роки ваші некомпетентні "економісти" знищують економіку. Бізнес масово втік в тінь, жодних нових інвестицій в країну не відбулось. Війну виграють не тільки танками і літаками, а в першу чергу коштами, за які можна купити ці танки і літаки. Цих коштів у нас немає.

Два роки ви на Заході прагнули бути миротворцем, а тому нічого не зроблено для отримання військової допомоги. Якщо Путін завтра вторгнеться, потрібно буде чимало часу, щоб були прийняті рішення про надання нам військової допомоги. А саме часу в нас не буде.

Ви забули просту тисячолітню мудрість: хочеш миру – готуйся до війни. І сьогодні, коли ворог біля наших воріт, ми значно слабші, ніж могли б бути.

І тим не менше, ми будемо битись. Як в 2013-14 і ось вже 7 років. Як 100, 200 і 400 років тому це робили наші предки. Саме наш дійсно великий народ воював, коли влада була неспроможна і розвалена. Саме ми не давали капітулювати попередній і вашій владі. І саме ми будемо знову першими на війні.

Сила нашого народу - це єдине у що ви мали вірити ці два роки. І, здається, єдине про що ви забули.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Кухта Керівник з політичних питань Київської школи економіки
Анастасія Дідорук Візажистка
Вадим Денисенко Виконавчий директор UIF
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії