Зеленський через Семенченка і Шевченка копає під Ситника

Президент хоче знищити НАБУ як незалежну інституцію

На річницю створення СБУ піднесла собі та суспільству у подарунок резонансну справу. Семена Семенченка звинуватили у створенні воєнізованих бандугрупувань.

Семенченко – контраверсійна особистість. Хтось каже, що він – герой війни, рятівник України. А хтось, що він один із найбільших фейкових героїв російсько-української війни, який своїми діями був дотичний до Ілловайської трагедії. Хто він насправді - боєць-антикоруціонер чи пристосуванець, який сидить на грошах Коломойського, хай розбираються ті, хто за ним постійно слідкує. Зі свого боку, пропоную поглянути на цю справу під іншим кутом. Придивитись до другої особи, якій висунули обвинувачення у цій справі. Це – Євген Шевченко, нештатний агент НАБУ.

Кажуть, Євген Шевченко довгий час працював із Семенченком. Саме останній посприяв тому, що він потрапив до Бюро. Треба пам'ятати, що Шевченко був агентом, а не штатним працівником НАБУ, який здійснював провокації, що часом були на межі з законодавством.

Здійснював провокації, що часом були на межі з законодавством

На подібні спецоперації давало "добро" діюче керівництво Бюро. І оскільки обов'язковий щорічний аудит НАБУ так до цього часу і не провели, суспільство досі не знає ні про те, скільки було цих операцій, ні про те, як вони завершились.

Ходять чутки, що за закриття справ, порушених у ході подібних провокацій, фігуранти платили грубі гроші.

Правда це чи ні – важко сказати. Але те, що родичі керівників НАБУ останнім часом хизуються дорогими покупками та відпочинками на Мальдівах - факт, який неможливо заперечити.

Звісно, агент Шевченко знав, якщо не про всі, то точно про більшість подібних справ. І саме він є одним із ключових свідків, який може розказати наскільки законними були накази і доручення директора Бюро Ситника та його заступника Углави.

СБУ може запропонувати угоду про співпрацю, у рамках якої розкаже, що відбувається у Бюро насправді. Якщо він почне давати свідчення, влада матиме більше підстав для звільнення Ситника.

Уявіть лише, який резонанс може викликати у суспільстві та серед наших міжнародних партнерів інформація про протиправні дії керівництва НАБУ. Ця інформація одразу позбавить Бюро як суспільної підтримки, так і захисту з боку міжнародних партнерів.

Тож якщо подивитись на ці події через призму атаки з боку Зеленського на незалежність НАБУ, то виглядає, що ключовим виходить не Семенченко, а Шевченко.

Звісно, ця атака не заперечує того факту, що Зеленський хоче знищити НАБУ як незалежну інституцію, поставивши там свого очільника.

Якщо процесуальні дії щодо Семенченка триватимуть, а щодо Шевченка – гальмуватимуться, то буде зрозуміло, що він пішов на угоду зі слідством. І не у справі про ймовірне створення воєнного угруповання, а у справі можливого зловживання у НАБУ.

Однак, не думаю, що Зеленському вдасться легко реалізувати цей сценарій.

Семенченко і Шевченко активно захищатимуться у публічній площині. Версій захисту у них буде багато: і що вони викрили корупцію в оточенні Зеленського, і що виступали свідками у справі "вагнергейту" як актори у фільмі Bellingcat.

Нас очікує черговий серіал про протистояння силовиків і влади

Атака СБУ на Шевченка не залишиться і без уваги НАБУ. Шевченко був залучений до багатьох справ Ситника і Углави. Прогнозую, що найближчим часом НАБУ теж розпочне публічну контратаку в рамках якої будуть обшуки, арешти та заяви про корупцію в оточенні президента у контексті "вагнергейту", закупівлі вакцин та інших справ.

Нас очікує черговий серіал про протистояння силовиків і влади. Чим би не завершилася ця війна, яка не має нічого спільного із боротьбою з корупцією, вона битиме по іміджу влади в очах наших союзників і противників.

Віктор Таран, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Яцек Павліцький Редактор міжнародного відділу Newsweek Polska
Володимир Гевко Маркетолог
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"