Влада провалила вакцинацію. Корупція вбиває українців

Поїздка Степанова до Індії – дешевий піар

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов полетів. І обіцяв повернутися. З вакцинами. Мабуть, є якийсь світ, де міністрам особисто потрібно літати за вакцинами з чотирма пересадками під час епідемії. Може тому в Зімбабве вже вакцинують, бо їх міністр особисто сів на слона і поїхав до великого міста схилити коліно і отримати вакцину? Такий світ нам намагаються продати?

Вакцина буде чи не буде, незалежно від того, чи стане її з Індії супроводжувати цілий міністр. Тим більше в Індії ми повинні отримати вакцину, яку для нас закупило міжнародне агентство і до якої наше міністерство не має ніякого відношення. І це все дешевий піар в той момент, коли у міністра охорони здоров'я є чимало інших справ. І піар цей йому потрібен через повний провал вакцинації в той момент, коли друга хвиля епідемії вривається в країну, вже захопивши західні області.

В Індії ми повинні отримати вакцину, яку для нас закупило міжнародне агентство і до якої наше міністерство не має ніякого відношення

Чому вакцинація провалена? А вона провалена. Так, можна зрозуміти, якщо б ми просто відставали від Ізраїлю, Німеччини або США. Це було б зрозуміло. Природно. Неприємно, але природно. А що природно, те не бридко. Але ми відстаємо від Зімбабве і Албанії. А це вже якесь збочення.

Чому ми так відстали? По-перше, ми будували дороги влітку, поки інші контрактували собі вакцини. Це чистої води некомпетентність. А друга причина - корупція. Тому що єдиний контракт, який був укладений - це контракт на закупівлю китайської вакцини через українського посередника. Причому китайці вже встигли спростувати брехню міністра про те, що це, мовляв, самі китайці сказали, що будуть працювати тільки через посередника. Китайці, може, і беруть участь в схемі, але крайніми бути не хочуть.

Ось так і працює корупція. Корупціонер, коли хоче вкрасти 10, руйнує на 100. Корупціонери знищують середовище заради своїх заробітків. І не так важливо, що вони вкрали, як важливо, що не дали працювати нормально. Чи хотіли українські чиновники залишити українців без вакцини? Ні. Вони просто хотіли заробити на вакцинації. А для цього треба було укласти угоду з посередником. Цивілізовані люди так не працюють. Ось і залишився один варіант з китайською вакциною, де можна було домовитися. І тепер хтось думає, що якщо він прилетить на тому ж літаку, на якому нам іноземці доставлять вакцину, то всі забудуть, чому вакцини досі немає?

Чи хотіли українські чиновники залишити українців без вакцини? Ні. Вони просто хотіли заробити на вакцинації

Чому темпи вакцинації важливі? Тому що на нас накочує друга хвиля. І кожен день затримки - це життя людей. Не в переносному, а в прямому значенні цього слова. Якби ми почали вакцинацію місяць тому, і вже під захистом були б тисячі людей, найбільш уразливих перед вірусом.

А замість цього міністр летить до Індії, а Укрзалізниця запускає додаткові поїзди з Києва в напрямку Буковеля. Ну дійсно, чого це поки тільки на Західній Україні цифри госпіталізацій вже перевищують рівень піку осені. А до Києва ніяк не дійде. Треба допомогти. Більше коронавірусних поїздів.

Ось так одні через свою жадібність залишили Україну без вакцини від вірусу. Другі ж залишили відкритим Буковель на свята, коли рік тому австрійський курорт став осередком зараження для половини Європи. Ну так, не можна ж обмежити роботу курорту Коломойського. А треті вирішили зробити карантин в січні в режимі "після свят", коли вся Європа на свята закривалася, щоб зменшити контакти. Ну, просто, щоб рейтинг не падав.

Це - так, якби місто облягали варвари, а ви продали на чорному ринку зброю, а потім відкрили б головні ворота після того, як одна бабка на площі розповіла, що варварів більше немає і вони пішли, бо у жителів нашого міста особливі гени.

А хто винен? Звичайно, Ситник, який посмів розслідувати закупівлі у китайців через посередника. Закупівлі тієї вакцини, яка ніяк не прийде. Теж, напевно, Ситник образив китайців. Як і Коломойського ображає. Бінго. Точно винен. Якщо Ситника звільнити, то вірус відразу зупиниться. Як і корупція.

Ось так корупція вбиває. І так, корупціонери не хотіли нікого вбивати. Вони дуже часто можуть бути розумними людьми з прекрасними манерами і почуттям гумору. Не всі корупціонери виглядають, як Степанов у своїй кофтинці за 600 баксів в літаку. Але всі корупціонери вбивають своєю корупцією.

Ми заплатили за ці два місяці страшну ціну, 35 тисяч надлишкових смертей

Україні поки щастило. Не зрозуміло чому. У нас за рік було реально лише два місяці епідемії, коли Європа і США страждали в рази більше. І це не дивлячись на тисячу і одну дурість української влади. Так, ми заплатили за ці два місяці страшну ціну, 35 тисяч надлишкових смертей. Але їх могло бути значно більше. І ось отримавши на руки такий розклад, ми тепер все пускаємо на вітер. Просто тому, що хтось захотів заробити. Копійки заробити в глобальному масштабі.

Корупція вбиває. Безвідповідальність вбиває. І як корупціонери не хочуть смертей тих людей, яких вони вже засудили своїми діями, так і побивши людину до смерті, водій не хотів вбивати. Він хотів просто вдарити. Тому що так йому захотілося. І він знав, що в Україні йому за це нічого не буде. І випадково вбив. І цього б не було, якби він знав, що за будь-яке насильство буде покарання. Якби корупціонери знали, що за їхні махінації із закупівлями вакцин їх обов'язково посадять, то вони б не ризикували.

Але у нас за такі закупівлі навіть не звільняють. Хіба що того, хто ловить за руку закупівельників. Тому люди вмирають. І їх вбиває корупція. Їх вбиває байдужість людей до корупції. І їх вбиває лояльність людей при владі до корупціонерів.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"