Євросоюз показав свою слабкість перед Росією. Це може йому дорого обійтися

Прийшов час для Брюсселя позбавитися небезпечних ілюзій, що з Путіним можна домовитися

Те, що європейці абсолютно не розуміють агресивної природи Росії, довів недавній візит верховного представника Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля до Москви. Намагання порозумітися з Кремлем путінський режим сприймає лише, як слабкість Європейського Союзу, і можна не сумніватися, що в майбутньому спробує цим неодмінно скористатися.

Як вже заявили в путінському МЗС: "Критичні висловлювання про Росію верховного представника Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, які він зробив після повернення до Брюсселя, контрастують з його виступами в Москві".

У Кремлі дуже незадоволені тим, що Боррель в своєму блозі за підсумками візиту до Москви висловив думку, що Росія все більше віддаляється від Євросоюзу. Як вважає єврокомісар, в цьому вина саме Росії, яка "сприймає демократичні цінності як екзистенціальну загрозу". Раніше в Москві Боррель говорив, що є сфери, в яких Росія і Євросоюз можуть та повинні співпрацювати, а Брюссель, за його словами, виступає за діалог з Москвою, незважаючи на складнощі у відносинах.

Виникає закономірне питання: навіщо Євросоюз добровільно показав свою слабкість перед противником? Що в ЄС не усвідомлювали до цього, що Кремль не збирається вести діалог з Брюсселем на рівних, незважаючи на постійні намагання останнього задобрити Росію своєю поступливістю.

Кремль не збирається вести діалог з Брюсселем на рівних, незважаючи на постійні намагання останнього задобрити Росію своєю поступливістю

Для того, аби зрозуміти, що в дійсності думають в Російській Федерації з приводу цього візиту, потрібно подивитися на його оцінки російськими експертами. Які лише відрізняються своєю агресивною тональністю. Від досить поміркованого твердження: "Як чітко було вказано Боррелю – Росія остаточно переконалася, що ЄС не є надійним партнером", до куди більш відвертого, – "Так тут і воювати не треба. Вийти з Договору про нерозповсюдження. І з Договору про заборону випробувань. Навіть не вийти, просто натякнути, що можна вийти. Буде достатньо. І газ відключати не буде потрібно".

В Брюсселі самі спровокували ситуацію, коли Москва, побачивши його чергову слабинку, буде лише нарощувати протистояння з об'єднаною Європою. Бо чим ще можна пояснити заяви російських коментаторів про те, що "ті самі європейські "партнери" страждають на недооцінку реальної ситуації. Не зрозуміло, з якого переляку. Вже стільки разів їх били, стільки разів. Але з пам'яттю в них, дійсно, проблеми. Та це їхні проблеми. Ніяка переорієнтація Росії неможлива, ми йдемо своїм шляхом і з цього шляху нікуди не збираємося звертати. І якщо буде треба, то відключимо Європі газ".

Власне, і до цього не було жодних сумнівів навіщо Кремлю "Північний потік-2", адже в Росії мріють його запустити, щоб можна було взимку безперешкодно шантажувати Європейський Союз.

Як з цього приводу зазначає інший російський експерт: "Нам навіть з Європою і воювати не треба. Досить відключити газ. Та й не потрібно надовго, тижня цілком вистачить. І подивитися, що буде, коли натовські військові прийдуть додому, а там холодно. Цього буде для них досить".

Лише те, що Російська Федерація застрягла в Україні, поки що стримує Кремль від агресії щодо Польщі, країн Балтії, Норвегії чи Фінляндії

На жаль, в Європі й досить не зрозуміли, що в Москві на них дивляться як на об'єкт до певного часу відкладеної експансії. І лише те, що Російська Федерація застрягла в Україні, поки що стримує Кремль від агресії щодо Польщі, країн Балтії, Норвегії чи Фінляндії.

Чи не прийшов час для Брюсселя позбавитися небезпечних ілюзій, що з Путіним можна про щось домовитися? Адже ці ілюзії можуть в майбутньому дуже дорого обійтися Європейському Союзу.

Хоча існує і позитив від візиту Борреля до Москви. Він полягає в тому, що побувавши в самому лігвищі "російського ведмедя", він повернувся звідти живим.

Адже могло статися й так, що при посадці в одному з аеропортів Москви літак Жозепа Борреля міг втратити висоту, зачепитися за "російські берьозки", після чого ніхто з пасажирів б не вижив. Але Боррелю тут дуже пощастило.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Яцек Павліцький Редактор міжнародного відділу Newsweek Polska
Володимир Гевко Маркетолог
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"