Влада закладає бомбу уповільненої дії під економіку

Вирішили зробити подарунок Коломойському і повернути фіксовану ціну на газ

Український уряд вирішив, що ринкові ціни на газ - це погано. І вирішили "підкоректувати" реформу ринку газу. Підкоректувати ринкове ціноутворення. І, фактично, повернути фіксовану ціну на газ. Це пропозиція Міністерства енергетики.

За дивовижним збігом, це сталося в той момент, коли "віртуальна місія МВФ у місті".

За дивовижним збігом, перед цим раптом на новорічні свята, коли політична активність на нулі і всі доїдають олів'є, в місті Полтава пройшли протести проти зростання тарифів. У місті Полтава, де мер від "За Майбутнє" Коломойського.

За дивовижним збігом, напередодні, перед тим, як Міністерство енергетики запропонувало піти від ринкових цін на газ, програмний пост, з традиційними розмовами про зовнішнє управління написав глашатай Коломойського Дубінський.

Що це означає? Це означає олігарх знову завдає удар. І по економіці України. І по співпраці з Заходом.

Формування ринкової ціни на газ було ключовою реформою в рамках співпраці з МВФ

Формування ринкової ціни на газ було ключовою реформою в рамках співпраці з МВФ. У результаті цієї реформи, Нафтогаз з чорної діри українського бюджету, яка пожирала кілька відсотків від ВВП щорічно, перетворився на найбільшого платника податків. І це дозволило почати формувати конкурентний ринок газу для населення. І це сильно вдарило по корупції. Загалом, типовий ефект зовнішнього управління. При цьому, в рамках співпраці з МВФ, був введений механізм субсидій, який захищав найбідніших. У підсумку, багаті платили. Бідні отримували субсидії. Улюблена соціальна справедливість.

Що буде, якщо Україна вкотре кине МВФ? Знову негативний сигнал ринку. Знову проблема у співпраці, що віддаляє місію. Знову Україна в очах світу, як держава популістів, ненадійний партнер. Знову привид дефолту почне бродити по Печерських пагорбах. Цьогоріч Україні треба залучити боргового фінансування на 24 млрд доларів. Причому тільки 4 мільярди доларів піде на виплату зовнішніх кредитів. Все інше - наші внутрішні борги, в тому числі різке зростання боргів перед українськими банками по ОВДП і фінансування дефіциту бюджету. Дуже високого дефіциту бюджету. І підвищувати ризики залучення ресурсів не дуже розумно. Хоча, хто говорить про розум.

Тимчасово платіжки зменшаться. Тимчасово. Бо все це вже було. У 2010-2013 роках. А потім ми заплатили за все це збільшенням боргу. Кризою

Що отримає населення? Тимчасово платіжки зменшаться. Тимчасово. Бо все це вже було. У 2010-2013 роках. А потім ми заплатили за все це збільшенням боргу. Кризою. Девальвацією та інфляцією. Податком на бідних. Знову бідні заплатять більшу ціну. Просто за те, щоб жителі Кончі Заспи менше платили за газ.

У результаті, ще один крок у бік "русского мира". Те, що дуже треба Коломойському.

Уже другий подарунок у цьому році, після відкритого Буковелю в розпал епідемії і локдауну. Черговий подарунок олігархові, за яким плаче тюрма, але якого від НАБУ захищають всі інші українські силовики.

Прекрасний початок року. Налякаємо інвесторів, закладемо бомбу уповільненої дії під економіку України і зробимо приємне Коломойському. 2021 рік обіцяє бути цікавим.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"