І Трамп, і ультраправі в Європі, і Путін мають спільний козир

Чекісти проти рептилоїдів

Цікаво, що багато з тих з погромників Капітолію виявилися прихильниками конспірологічного руху QAnon. Історія його вкрай цікава.

2017 року на одному з популярних американських форумів з'явився користувач з ніком Q і почав гнати відверту шизоїдну пургу про світову змову сатаністів-педофілів на чолі з сім'ями Клінтонів, Обами, Ротшильдів, Сороса, проти яких бореться Трамп, а також Путін. Анонім видавав себе за співробітника спецслужб і особу, наближену до американського президента. Він розгойдав аудиторію своїми захоплюючими нібито інсайдерськими історіями і отримав тисячі послідовників. Жоден з його прогнозів не збувся. Однак фанатів це не збентежило. Через якийсь час загадковий Q несподівано зник із мережі. Однак розпочата ним двіжуха продовжувала активно розвиватися вже без нього.

Ця історія по стилю дуже схожа на інформаційні кампанії з деморалізації "потенційного супротивника", які Кремль веде проти Заходу десятиліттями: створює суб'єкт кампанії, йому вигадують інтригуючу історію, він вкидає дезорганізуючу інформаційну бомбу, що розколює "вороже" суспільство; потім агента ховають, але руйнівні процеси, ним породжені, продовжують розвиватися.

Так російська влада працювала на Донбасі, поширюючи дикі панічні чутки та конспірологічні теорії. Тільки замість сатаністів-педофілів фігурували фашисти-бандерівці

Приблизно так російська влада працювала на Донбасі, поширюючи серед місцевого населення дикі панічні чутки та конспірологічні теорії. Тільки замість сатаністів-педофілів там фігурували фашисти-бандерівці. Головне для успіху такої спецоперації, щоб отруйне насіння знайшло благодатний грунт, тобто готову його прийняти цільову аудиторію. А вона є.

Світова глибинка від Оклахоми до польських селищ, що опинилася за бортом культурної і технологічної модернізації, втрачає орієнтацію в просторі і грунт під ногами

Конспірологічні теорії стають все популярніші в сучасному світі. Справа в тому, що світова глибинка (від Оклахоми і Міссісіпі до східнонімецьких, південноіталійських, французьких, польських, угорських містечок і селищ), що опинилася за бортом культурної і технологічної модернізації, дивлячись на те як звичний їй світ консервативної моралі, релігійних забобонів і фізичної праці руйнується, втрачає орієнтацію в просторі і грунт під ногами. Вона не розуміє, що суспільство змінюється під впливом об'єктивних модернізаційних процесів і готова повірити в будь-яку нісенітницю про підступи якихось таємних шкідливих сил, що руйнують її соціальний космос.

Цю ситуацію активно використовують і Трамп, і ультраправі в Європі, і союзна їм путінська пропаганда. Конспірологія стала їх головним козирем.

За допомогою поширення теорій змови пропагандисти дискредитують політичні інститути демократії, які "просто фікція, адже реальна влада, як відомо, у сатаністів, Сороса і рептилоїдів". А раз так, демократичні інститути треба знести. Натовпи конспірологів ідуть на штурм Капітолію і Бундестагу (пару місяців назад).

Останнім часом кампанія проти демократії в США йде під гаслом "вкрадених виборів", а в Європі під прапором боротьби з "коронодиктатурою". Саме цим зараз займаються путінські пропагандисти і західні корисні ідіоти.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"