З держбюджетом біда. А "слуги" розповідають нам байки

Бюджетний комунізм по-українськи

Усі бюджети треба прийняти до 25 грудня, згідно Бюджетного кодексу. Раніше усі на місцях чекали, коли приймуть державний бюджет, а вже потім приймали під стандарти і розписи державного місцеві. Ще у Бюджетному кодексі прописано, що бюджети не відповідають за проблеми один одного. Ну, типу, якщо у державному бюджеті дірка у 100 мільярдів, то місцевим - це фіолетово.

Ой, в Україні вже є досвід, коли пенсії виплачували за рахунок місцевих бюджетів. По-моєму, ще Юлія Володимирівна спробувала загнати кошти місцевих бюджетів на Єдиний казначейський рахунок – і гайда виплачувати пенсії. Зараз "Слуги" придумали таку байку, яку носять всіма каналами. Їм дорікають, що казна пуста. А вони – ні, грошей повно, просто міністерства та інші розпорядники не можуть їх ефективно використати.

Що відбувається насправді. Мінфін у ручному режимі виписує щоденні ліміти для кожного розпорядника коштів. Ці добрі люди не можуть проплатити більшу суму коштів, ніж лімітовано. Плюс до всього говорять з підрядниками про переніс проплат на наступний рік. Плюс все, що можна не платити, – не платять. Звідси і розмови про неефективність. Типу бабок повно, витратити не можуть.

Мінфін у ручному режимі виписує щоденні ліміти для кожного розпорядника коштів

Був у Володимира Войновича роман "Москва 2042". Там типу на Росії побудували комунізм. Ну, формули комунізму/соціалізму просунуті знають. Соціалізм – це від кожного за здібностями, кожному - за працею. То при комунізмі все просунуто далі. Від кожного за здібностями, кожному – за потребами. І якщо я здібно створюю якийсь продукт і потреби в мене скромні, то може ж бути якийсь чувак, у якого жодних здібностей, а в потребах - яхта з капітаном, оркестром і дівчатами. Так от, насправді, в цьому комунізмі у "Москві 2042" не все так просто.

Вам приносять не солодкий чай? Так у вас просто ще немає потреби в солодкому чаєві. А хто визначає є у мене така потреба чи немає? Наче ж я сам маю це визначати? Фігушкі. Це мають визначати компетентні органи. Ось таку штуку ми зараз маємо в Україні. І такий треш у всіх областях. Сидить губернатор і ліміти по управліннях розписує. І так кожен мер. Ви думаєте, що вам треба зробити цю проплату? Та ну. Є відповідний фінансист, який вирішить, можете ви зробити таку проплату чи ні? І то, це ж з місцевими бюджетами наче б ще не повний фініш, як з державним. Зате нам розкажуть про те, як усе добре. І щодня росте процент жирів у маслі.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі