Путін зробив найкращу "рекламу" російській вакцині

"Головний пацієнт" очікує реальних результатів випробувань

Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков повідомив, що Володимир Путін досі не прищепився від коронавірусу просто тому, що не може використовувати "несертифіковану вакцину" і чекає закінчення всіх необхідних процедур.

Кращої "реклами" російських вакцин, думаю, важко придумати, - пише Віталій Портников для "Радіо Свобода".

Упродовж декількох місяців у Росії говорять про появу цих вакцин як про безсумнівне досягнення вітчизняної медицини, про їх реєстрацію повідомляв особисто Путін. Заперечення західних фахівців про те, що розуміння ефективності й побічних ефектів російських вакцин може бути отримане тільки тоді, коли ними буде щеплена більша кількість людей, з презирством відкидалися. Звичайно, адже в галузі вакцин Росія попереду планети всієї, що змінять нові випробування?

Щеплення практично вже входять у вжиток, хоча їх реєстрація відбулася без необхідної третьої фази клінічних випробувань. Більше того, серед перших щеплених ‒ російські високопосадовці, і не тільки російські! Це перетворилося на справжні перегони першопрохідців, на доказ лояльності президентові Росії, який оголосив про чергове досягнення вітчизняної науки. Навіть Віктор Медведчук хвалився Володимиру Путіну під час їхньої останньої зустрічі, що він та члени його сім'ї зробили щеплення новою російською вакциною під час перебування в анексованому Росією Криму. А ще Путін розповідав, що серед тих, хто вирішив зробити щеплення, була його власна дочка, й вона після щеплення почувається добре.

Серед перших щеплених ‒ російські високопосадовці, і не тільки російські! Це перетворилося на справжні перегони першопрохідців

І раптом... І раптом усі ці люди, які б там посади вони не обіймали, які б родинні зв'язки не мали і який би "медичний патріотизм" не демонстрували, виявляються просто добровольцями, випробувачами ‒ а зовсім не пацієнтами. А "головний пацієнт" Володимир Путін очікує реальних результатів випробувань. Що, власне, логічно для будь-якої відповідальної людини, яка піклується про своє здоров'я. І я зробив би так само, як і Путін, якби мені запропонували зробити щеплення однією з російських вакцин ‒ почекав би закінчення справжніх випробувань, а ще краще ‒ появи на ринку вакцини західного виробництва. Якось надійніше, хоча якщо російський президент вирішить використовувати західну вакцину, його прессекретар, підозрюю, нас про це не поінформує.

Чи не логічно в цій історії інше ‒ презирство до здоров'я своїх співвітчизників, які часто не з власної волі виявилися учасниками експерименту, випробувачами препарату, який не пройшов необхідні фази клінічних випробувань. Виявилося, що промови та рапорти ‒ це одне, а турбота про власне здоров'я ‒ зовсім інше.

Втім, нічого іншого від Володимира Путіна та його оточення я й не очікував.

Copyright © 2020 RFE/ RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Євгенія Кузнєцова Письменниця
Антон Сененко Cтарший науковий співробітник Інституту фізики НАН України
Андрій Веселовський Дипломат, колишній представник України в Європейському Союзі
Олена Подолян Психотерапевтка, директорка ГО "Форпост"
Мирослава Барчук Журналістка