Президент веде Україну до дефолту

Він уже не ввійде в історію як реформатор

У серіалі "Слуга народу" Голобородько вийшов і послав МВФ. І далі всі понесли золото на Майдан. Дефолт, коротше. У реальному житті все відбувається не так відкрито. Боягузливо. Чужими руками. Суддівськими. Але з таким самим результатом. Золото на Майдан нести. І дефолт.

Як можна послати МВФ? Просто зруйнувати всі проведені реформи. Показово. Відверто. Можна руками суддів. І МВФ скаже: "Та йдіть ви…". І українська влада вийде, розведе руками. Скаже, що завжди були віддані ідеї співпраці. Але злісні кредитори хотіли нами зовні управляти. Викачують з нас останнє. Тому ми змушені йти самі. І включати верстат. І йти до Путіна. Послідовність дій може бути тільки такою.

Як можна послати МВФ? Просто зруйнувати всі проведені реформи

Хто буде виконавцем? Зараз це Адміністративний і Конституційний суди. Перший мав бути давно розігнаний президентом, але той вперто ігнорує факти тотальної корупції там, заходячи замість чатика суддів у чатик далекобійників. А другий слухняно розпустив Раду, коли президенту потрібно було, хоч для цього не було жодних юридичних підстав. І ніколи не був помічений в нелояльності влади. Ніколи. За будь-яких президентів. А зараз готується зруйнувати основні реформи, зроблені спільно із західними партнерами.

Наприклад? Знищення незалежності НАБУ, знищення всієї антикорупційної інфраструктури, знищення реформи банківського сектора і земельна реформа на закуску. Досить, щоб навіть найдипломатичніші люди з МВФ, ЄС, Світового банку та США заговорили матом.

ОАСК наказує звільнити Ситника, хоч не має на це ніякого права. Тобто порушує принцип незалежності НАБУ. А Конституційний суд прискорився з усіх важливих питань, почавши розглядати їх в режимі "на швидкості світла", немов вибори стали віжками, які стимулювали суддів. А може, хочуть зробити все до виборів у США. До Байдена.

Це план на найближчий час, буквально найближчі кілька тижнів. Якщо вірити витокам у пресі, яким немає сенсу не вірити.

Коли Зеленський говорить, що ми чітко виконуємо програму МВФ, то це виглядає для наших західних друзів так само, як Путін, який стверджує, що росіяни нічого не чули про "Новачок", або як Лукашенко, який говорить про чесні та конкурентні вибори. Словом, явно дратує. Як дратує будь-яку цивілізовану людину лицемірна брехня, яку говорять прямо в очі. Програма МВФ, отримана нами цього року, була дуже простою. Головне — нічого не поламати з того, що було зроблено. Але ламаємо ми швидше, ніж будуємо.

А що скажуть народу? А йому скажуть, що вибору не було

А що скажуть народу? А йому скажуть, що вибору не було. Суверенна демократія, суверенна економіка. Ось уже смотрящий за Нацбанком від Коломойського — Данилишин — пише, що кредитори викачують з України останнє. Жорстко маніпулює, чомусь виведення грошей олігархами в офшори прив'язує до кредиторів, просто тому що олігархи паркують гроші на захід від Ужгорода (а де їх ще паркувати противникам західної цивілізації), говорить, що МВФ дає і тут же забирає (забуваючи, що гроші МВФ потрібні перш за все на сигнал, а не як сума на рахунку) і вселяє простому смертному, що нормально проживемо і без співпраці із Заходом.

Це шлях в один кінець. І відповідальна за цей шлях тільки одна людина — президент. Він уже не ввійде в історію як реформатор. На жаль. Шанс, який давала монолітна влада, упущений назавжди. Але він ще може уникнути презирства наступних поколінь. Просто нічого не розламавши остаточно.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Володимир Гевко Маркетолог
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"
Браян Вітмор Cтарший науковий співробітник Atlantic Council