Зе-опитування потрібне Офісу президента для маніпуляцій

Проблеми місцевого самоврядування відійдуть на другий план

Президент України заявив, що під час виборів проведуть і опитування громадян. Що це таке і кому воно потрібне?

Перше, що викликає питання – чого ще немає питань. Ще не придумали? Тобто швиденько на колінці вигадали технологію, а питання - ні?

Які взагалі там повинні бути питання? Посилити повноваження президента? Зупинити війну на Донбасі? Дати право особисто президентом розстрілювати тих, хто його критикує? Що, на вашу думку останнє – не законне? А проведення опитування законне? Тому можна ставити будь-які питання. Хоч про перейменування островів у Тихому океані.

Друге, які б не були питання чи відповіді, вони не матимуть юридичних наслідків. Бо відслідковувати наскільки коректним було голосування, чи правильно видавали або оформляли бюлетені (і чи було воно взагалі це опитування) – неможливо. Тому відповіді будуть такими, які вже написали в Офісі президента. Написали ще до того, як були сформульовані питання.

А тоді уже ними можуть маніпулювати. Не в правовому вимірі. Бо ми в ньому практично не живемо. А у вимірі символічному. Використовувати як засіб тиску на тих, хто приймає рішення (депутатів, місцеві влади, громадську думку). Мовляв, не важливо, що думаєш ти, "бо більшість сказала "так". А те, що опитування незаконне і некоректне - це нікого не хвилює.

Опитування - це засіб притягнути на виборчі дільниці так зване "болото". Тих, хто не прийшов би в іншому випадку

Третє, найголовніше. Опитування - це засіб притягнути на виборчі дільниці так зване "болото". Тих, хто не прийшов би в іншому випадку. А так у них буде додатковий стимул прийти.

Насправді, опитування – це спроба повторити минулорічні подвиги. Коли і на президентських, і на парламентських виборах "Слуги народу" отримали карколомний результат. В основному за рахунок того, що за них проголосували ті, хто не голосував раніше, бо побачили альтернативу - "неполітиків". Проблема у тому, що і президент, і його партія перестали сприйматись "неполітиками". Бо вже і сам Зеленський грає не "свого хлопця". Він грає "політика", "президента України". Тому не факт, що ті, хто прийдуть на вибори, будуть голосувати за майже збитого льотчика.

Але ось у чому виграє Офіс президента – це в тому, що захопить порядок денний. Бо тепер усі будуть обговорювати питання, які він порушив. А не інші проблеми. У тому числі й проблеми місцевого самоврядування (вибори ж місцеві – не будемо забувати), які відійдуть на другий план.

Богдан Петренко, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"