Українці роблять все можливе, щоб епідемія набирала обертів

В усіх бідах завжди винен хто завгодно. Лише не той, хто не може годину потримати маску на носі

Суспільна шизофренія в дії. 72% батьків хочуть, щоб їхні діти цього навчального року навчалися в школі офлайн, згідно нового соціологічного опитування "Рейтинг". Це цілком логічно. Але, одночасно, 49% (більшість опитаних!) не підтримує носіння масок учнями на перервах - один з найпростіших і найефективніших способів боротьби з епідемією. Лише 30% опитаних підтримують наявні помірковані обмежувальні заходи організації навчання у школах.

Тобто люди хочуть, щоб їхні діти ходили до школи. Але не хочуть робити елементарного, щоб захистити учнів і вчителів. І, відповідно, не допустити потрапляння їх міста в червону зону епідемії та закриття навчальних закладів. Магічне мислення в дії - вимагати зменшення карантинних обмежень, одночасно роблячи так, щоб епідемія набирала обертів.

Люди хочуть, щоб їхні діти ходили до школи. Але не хочуть робити елементарного, щоб захистити учнів і вчителів

Тим часом, маємо черговий антирекорд захворюваності - цього разу 3144 випадки за добу. З понеділка Київ переходить до помаранчевої карантинної зони. Далі - гірше. За тиждень/два ми відчуємо наслідки початку навчального року в школах і університетах. За місяць/два - вплив холодної погоди, що загонить людей у замкненні приміщення, ближче один до одного. А далі прийде сезонна епідемія грипу.

Втім, впевнений, вже в понеділок люди почнуть обурюватися новим обмеженням - хоч вони і не збираються їх виконувати. Критикувати нові обмеження, їдучи в громадському транспорті без маски і тусячи на дискотеках. А місцева влада, щоб зібрати голоси, буде всіма силами відкладати посилення карантину до завершення виборів. А потім, коли цифри захворюваності зашкалять, лікарні переповняться і виникне потреба в жорсткому локдауні, як це було в Італії чи Нью-Йорку, будуть всі разом блимати очима і шукати винних. Адже в усіх бідах завжди винен хто завгодно. Лише не той, хто не може годину потримати маску на носі.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода