Коли в Україні палять будинки активістів і авто журналістів – Путін потирає руки

Президент і правоохоронці мають негайно розібратися

Вночі 17 серпня підпалили автомобіль програми "Схеми" - спільного проєкту "Радіо Свобода" та телеканалу UA:Перший. Це сталося біля будинку водія знімальної групи. 8 серпня журналіст-розслідувач "Схем" Михайло Ткач заявив, що виявив вдома ознаки прослуховуючого пристрою. До цього палили автівку Tesla Model X колишнього керівника Офісу президента Андрія Богдана та будинок голови Центру протидїї корупції Віталія Шабуніна.

Це якесь повернення попередньої "культури" спілкування з пресою. Не знаю, який рівень людей бізнесу чи влади зачепив Ткач, але просто так підпалу не буває.

Варто згадати, що раніше колишня права рука Януковича відкрито погрожував журналістам і конкретно водію цієї автівки. У ЗМІ і соцмережах були повідомлення про погрози з боку Портнова. Вже не дивуюся нічим, коли такі люди повертаються в нашу країну. Але прямі погрози розправи вимагають чіткої відповіді – хто, навіщо, за що. А журналістам, на яких можуть скоїти напад, мають надати охорону.

Приклад подібної "культури" днями вже мали. Коли підпалили автівку Богдана. Метод такий самий, просто дикунство.

Все це може розпалювати ситуацію в країні. Президент і керівники спецслужб мають негайно розібратися. При бажанні це невелика складність - з'ясувати, хто стежив за журналістами, хто міг підпалити.

Будь-який розлад в Україні вигідний одному бенефіціару – Росії, Путіну. Який сидить у Кремлі і потирає руки. А в який спосіб і які конкретно люди підштовхують ситуацію, це вже друге питання.

Коли чую подібні новини, думаю: втрачаємо час і сили, які маємо спрямовувати на супротив ворогу. Який ніколи про нас не забуває. І якщо ми забуваємо про нього – це наша проблема. Сподіваюся, що поліція чи спецслужби доведуть, що вони ефективно працюють і чергового підпалу ми не побачимо, а зловмисників знайдуть. Бо безкарність – це прямий шлях до знищення держави.

Безкарність – це прямий шлях до знищення держави

Щодо журналістики в Україні, то маємо справу з кризою. Багато хто працюють на олігархів чи лівацькі гранти. Приносять в жертву професію чиїмось інтересам, які не мають прямого стосунку до інтересів суспільства. Приклад американських ЗМІ показує, що вони працюють на себе, а не на олігархів. На читачів, глядачів. Отримують гроші безпосередньо від споживачів інформації. У нашій країні - не зовсім журналістика, на жаль. Відсотків на 80 – це обслуговування чиїхось політичних чи економічних інтересів.

Айдер Муждабаєв, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"
Сергій Курганов Генеральний директор рієлторського об'єднання "ПРОСТОР"
Євгенія Кузнєцова Письменниця
Антон Сененко Cтарший науковий співробітник Інституту фізики НАН України
Андрій Веселовський Дипломат, колишній представник України в Європейському Союзі