Парламент має розслідувати, як витрачали кошти з Covid-фонду

Зеленський ймовірно відправиться в агітаційне турне. Буде хліб і видовища

Новий політичний сезон стартував 25 липня, коли Центральна виборча комісія оголосила старт виборів до органів місцевого самоврядування.

Майбутні місцеві вибори – ключовий лейтмотив, під яким пройдуть усі політичні перипетії наступного політичного сезону.

Весь осінній сезон політичні сили намагатимуться здобути перемогу на локальному рівні.

Для "слуг народу" – принципово втримати минулорічні виграшні позиції, довівши суспільству, що й досі мають електоральну підтримку.

Опозиція піде в контрнаступ проти владної команди.

У боротьбі за посади мерів, голів ОТГ, депутатів місцевих рад політичні гравці в першу чергу розігруватимуть "популістичні карти".

Не обійдеться без звільнення чиновників, тупотіння ногами, звинувачення, щоб "розбійники"- мери вийшли з зали

Президент, Кабінет міністрів, лідери опозиційних фракцій вноситимуть різнопланові законопроєкти, більшість із яких будуть не реалістичними. До таких відноситься популістичний із підвищення мінімальної зарплати. По-перше, у бюджеті на це не має коштів. А по-друге, малий і середній бізнес банально не має коштів, щоб платити такі у теперішніх економічних умовах.

Але кого це цікавить, коли на кону перемога на місцевих виборах.

Замість популізму, парламент мав би займатися реальними справами. Зокрема, на анонсованій позачерговій сесії депутати монобільшості мають внести зміни до Виборчого кодексу, щоб унормувати проведення виборів до районних рад, прифронтових міст і обрання старост.

Парламент мав би зробити політичну заяву з приводу ситуації у Білорусі і створити ТСК щодо аудиту коштів, які виділялися на фонд боротьби з COVID-19. Ухвалити низку законів, які би реально допомогли малому та середньому бізнесу. Але цього не буде.

У самому парламенті нас чекають публічні баталії, під час яких депутати будуть розказувати, яка з фракцій більше любить українського виборця.

Чи можлива осіння відставка прем'єра Шмигаля? Питання дискусійне. Це вирішуватиметься Офісом президента наприкінці вересня-початку жовтня, коли Зеленський дивитиметься на свій рейтинг. Якщо він розумітиме, що відставка йому вигідна, вона відбудеться.

Водночас, можлива відставка окремих міністрів, наприклад Степанова.

За стінами парламенту також вируватиме політична боротьба.

Офіс президента найближчі місяці займатиметься постачанням виборцям "хліба і видовищ". Вже 29 серпня відбудеться з'їзд "слуг", де представлять кандидатів в усі обласні центри. Це означає, що з 1 вересня нас імовірно чекатиме велике агітаційне турне Україною – президента Зеленського, спікера Разумкова і прем'єра. Турне буде потрійним, коли у певному порядку в один і той самий регіон кожен з них приїжджатиме по-черзі.

Сумніваюся, що національно-демократичні опозиційні сили матимуть узгоджених кандидатів в мери. На мою думку, це було би ідеально

На цих зустрічах вони обіцятимуть все і всім. Виборців чекає свято щедрості: Чого ви бажаєте? А ви? Будь-ласка, будь-ласка. Ви все отримаєте.

Ну і звичайно не обійдеться без звільнення чиновників, тупотіння ногами, звинувачення, щоб "розбійники"- мери вийшли з зали. Можливо будуть атаки силовиків проти мерів-важковаговиків, як у Дніпрі проти Філатова.

Сумніваюся, що національно-демократичні опозиційні сили матимуть узгоджених кандидатів в мери. На мою думку, це було би ідеально. Тим паче час на домовленості ще є.

Адміністративний ресурс місцеві еліти використовуватиметься по повній програмі. Більше того, саме вони ним зловживатимуть. А підкуп виборців у виконанні місцевих еліт може бути різним – через "благодійні фонди" або роздачу соціально-матеріальної допомоги з міського бюджету – як це роблять мери Харкова Кернес, Одеси Труханов, Чернігова Атрошенко чи Львова Садовий.

Віктор Таран, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач