Зеленський взявся за футбол

Йому не пояснили, як відроджуються клуби

Північно-корейські диктатори із династії Кімів вже сьомий десяток років регулярно виїжджають на промислові підприємства, новобудови, військові частини, тощо, аби здійснити "керівництво на місці" - дати ощасливленим візитом "великого вождя" місцевим керівникам "цінні вказівки", які ті прагнуть миттєво виконати.

Чимось подібним нині займається Володимир Зеленський. Всенародно обраний "слуга" роз'їжджає Україною і робить практично те ж саме, що й Кім Чен Ин у Північній Кореї. Різниця лише в тому, що "цінні вказівки" українського президента зазвичай неможливо виконати. І всі без винятку, окрім хіба що самого Зеленського, про це чудово знають.

Нещодавно він побував на своїй батьківщині – у місті Кривий Ріг, де розпорядився "відродити футбольний клуб "Кривбас". Ті, кому він це казав, могли би пояснити президентові, що футбольні клуби просто так не "відроджуються" - для цього потрібні гроші. Але запопадливі слуги "слуги" цього не сказали, а заходилися виконувати "цінну вказівку".

Тепер невеличка довідка. Футбольна команда "Кривбас", Кривий Ріг була створена за часів СРСР на базі комбінату "Криворіжсталь", на балансі якого були і стадіон, і команда, і все інше. Таких футбольних команд у нас тоді було безліч, і усі вони припинили існування у нові часи ринкової економіки. Збереглися лише ті, кого фінансують приватні особи. Згаданий "Кривбас" певний час утримував Ігор Коломойський. А потім йому це набридло, і "Кривбас" зник.

Таким чином можна "відродити" що завгодно. Наприклад, перейменувати Маріуполь на Донецьк, "звільнивши" його таким чином від окупантів. А Херсон оголосити Сімферополем і таким чином "звільнити" Крим?

Як тепер його "відродити"? Запропонувати індійським власникам "Криворіжсталі" знову взяти команду "на баланс"? Це, очевидно, нереально. "Повісити" команду на міський бюджет, як періодично роблять у нас футбольні "відроджувачі"? Досвід доводить, що це теж безперспективно. Не для тих, хто "відроджує" футбольні команди за бюджетні кошти не без вигоди для себе, а для, власне, команд, які після такого "відродження" або зникають взагалі, або ледь животіють.

"Слуги" найшли інший вихід! Вони просто перейменували на "Кривбас" іншу футбольну команду із Кривого Рога - "Гірник", яка виступає у другій лізі, приймаючи гостей на стадіоні шахти "Жовтневої". Не знаю, чи запитували про це у тих, хто опікується командою "Гірник", яка існує з 1925 року і має власні, відмінні від "Кривбасу", історію та традиції.

А чому ні? Таким чином можна "відродити" що завгодно. Наприклад, перейменувати Маріуполь на Донецьк, "звільнивши" його таким чином від окупантів. А Херсон оголосити Сімферополем і таким чином "звільнити" Крим? Може, Зеленський вже дав таку вказівку, а ми просто про це не знаємо?

Микола Несенюк, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода