Україна мусить обрати між шляхами Молдови і Хорватії

Кравчук - з генерації президентів, які піддалися на манівці Кремля

Колишній президент України Леонід Кравчук вже говорить про перемовини із так званими представниками окремих районів і про можливість запропонувати створити на Донбасі вільну економічну зону.

Можливо, Кравчуку здається, що це саме той шлях вирішення проблеми, який приведе до миру. Але він помиляється з однієї простої причини, - пише Віталій Портников для сайту "Еспресо".

Про мир з представниками окремих районів можна було б домовлятися, якби вони дійсно були б представниками населення Донбасу, а не російськими маріонетками

Про мир з представниками окремих районів можна було б домовлятися, якби вони дійсно були б представниками населення Донбасу, а не російськими маріонетками. Якби на Донбасі дійсно було б народне повстання проти української влади та ці люди були б його учасниками. Якби вони переслідували власні інтереси - політичні чи економічні. Наприклад так, як переслідували свої інтереси - незалежність республіки - учасники війни у Чечні. Або як сьогодні переслідують свої інтереси учасники протестів у Хабаровську. У цих людей свій рахунок до Кремля.

А "народні республіки" на Донбасі якраз Кремль і створив. Їхні представники не були ані керівниками, ані учасниками повстання проти влади Києва просто тому, що ніякого повстання не було. Повстання було у Києві - проти Януковича і його бандитського оточення. А самому Януковичу і його російським покровителям не вдалося навіть за гроші імітувати Антимайдан.

Тому ніякого сенсу у прямих переговорах з маріонетками немає і бути не може. І ніяка вільна економічна зона їм не потрібна. Їм потрібно тільки те, за що їм скаже виступати Росія. Саме тому ми і ведемо переговори з агресором, а не з його маріонетками.

Кравчук - з генерації президентів, які піддалися на манівці Кремля. Його молдавський колега Мірча Снєгур вів прямі переговори з керівниками окупованого Росією Придністров'я. Його грузинський колега Едуард Шеварднадзе вів прямі переговори з керівниками окупованих Росією автономій Грузії. Результат - і через майже три десятиліття після початку конфлікту територіальну цілісність Грузії і Молдови не відновлено ​​і неясно, коли взагалі буде відновлено.

Франьо Туджман переговорів із маріонетками Сербії не вів. Хорватія відновила територіальну цілісність, стала членом Євросоюзу і НАТО

А ось інший президент часів Кравчука - хорват Франьо Туджман - ніяких переговорів із маріонетками сусідньої Сербії не вів і свою територію звільняв. Через 25 років після закінчення війни на Балканах Хорватія - не просто країна з відновленою територіальною цілісністю, а й член Євросоюзу і НАТО. Молдова, Грузія і Україна можуть про це лише мріяти.

В українців простий вибір - піти по дорозі Снєгура і Шеварднадзе і на десятиліття застрягти у очікуванні дива, якого все одно не буде або піти шляхом Туджмана і захистити свою країну. У цього вибору немає і не може бути альтернативи - щоб там Леонід Макарович не вигадував.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода