Треба пильнувати за Кравчуком, щоб на Україну не повісили борги окупантів за газ

Інакше не минути нам молдовського сценарію

І про Молдову.

"Газпром считает долгом Республики Молдова созданный в размере около 7 миллиардов долларов долг за поставки газа в Приднестровье".

"В 2011 -2019 годах из-за неплатежей потребителей Приднестровья еще более возросла дебиторская задолженность Республики Молдова".

Ось такий самий сценарій мав би місце і з Україною у цілому, якби Революція гідності не прибрала клептократичний режим Януковича та фірташистсько-бойківську агентуру Газпрому від влади. Завдяки реформі газового сектору та реорганізації Нафтогазу, він перестав бути збитковим і понад те, завдав удару по Газпрому, вигравши арбітраж й отримавши 2,9 млрд дол. США. Це ретроспектива.

А ось це перспектива, яку готують. У випадку "кравчуківських компромісів" по Донбасу (читай - медведчекістських, а фактично - кремлівських) із створенням вільної економічної зони в регіоні та самостійністю ведення господарської діяльності і зовнішньоекономічних зв'язків, Донбас швидко накачають "боргами" за "дешевий газ" від Газпрому. Примусять визнати ще й той "борг", який створили окупанти (хоча юридично це неможливо, але можуть провести політичним рішенням високого рівня). Ну а далі - по молдовському сценарію зі скандалом і протестами в суспільстві:

"Проблема неуплаты за поставляемый газ Приднестровью стала предметом скандала в обществе после того, как стало известно, что представитель Правительства Молдовы в АО "Молдовагаз" утверждает обязательство оплаты этой компанией за поставляемый в Приднестровье газ.

Об этом стало известно после проведения 24 июля Общего собрания акционеров АО "Молдовагаз", на котором представитель Правительства Молдовы 97% голосующих акций утвердил эту сделку в ущерб национальным интересам Молдовы, обязав АО "Молдовагаз" оплачивать долги Приднестровья за потребленный газ.

Правительственный чиновник (начальник управления в Минэкономики Кэлин Негурэ) принял это решение в условиях, когда согласно последнему Отчету АО "Молдовагаз", только в 2019 году Приднестровье увеличило долг за потребленный газ на 411,8 миллиона долларов".

Далі - відпрацьований сценарій 2010 року. Не можете платити - давайте щось на кшталт "харківських угод" підпишемо

У нас теж знайдуть якого-небудь Негуре, щоб повісити борг на державу. А далі - відпрацьований сценарій 2010 року. Не можете платити - давайте щось на кшталт "харківських угод" підпишемо.

Тому, необхідно пильнувати за кравчуківськими (формально) ініціативами і коригувати "інформнапалмом" його лінію поведінки в Мінську. Інакше не минути нам молдовського сценарію.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода