Росіяни більше не вірять у доброго царя. Крах режиму Путіна неминучий

Влада тримається лише на грубому насильстві

Найбільш показове у хабаровських протестах те, що люди більше не сподіваються на "справедливий суд доброго царя". Кажуть, там трапляються поодинокі ідіоти з георгіївськими стрічками (я не знайшов їх на відео), але явно немає гасел "Путін допоможи!" (а "Путін - злодій!" - є). У царську милість більше ніхто не вірить. Традиційна для Росії ідея доброго царя померла.

Приблизно те ж саме відбулося після Кривавої неділі 1905 року. Ще вчора люди йшли до палацу з царськими портретами, а сьогодні цар для них такий самий ворог, як і "злі бояри". Просто в наш час ця метаморфоза сталася не за один день, а за роки різних великих і малих підлостей щодо жителів країни, вічної царської брехні та порожніх обіцянок.

Авторитарний режим у Росії традиційно тримався на міфі про доброго царя, який протистоїть злим боярам: "Цар за народ", "Сталін розбереться", "Брежнєва обманюють". Коли цей міф руйнувався, крах режиму ставав неминучим.

Судячи з Хабаровська, царистським ілюзіям настав кінець. Влада тримається лише на грубому насильстві. Чи надовго його вистачить?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач