Росіяни більше не вірять у доброго царя. Крах режиму Путіна неминучий

Влада тримається лише на грубому насильстві

Найбільш показове у хабаровських протестах те, що люди більше не сподіваються на "справедливий суд доброго царя". Кажуть, там трапляються поодинокі ідіоти з георгіївськими стрічками (я не знайшов їх на відео), але явно немає гасел "Путін допоможи!" (а "Путін - злодій!" - є). У царську милість більше ніхто не вірить. Традиційна для Росії ідея доброго царя померла.

Приблизно те ж саме відбулося після Кривавої неділі 1905 року. Ще вчора люди йшли до палацу з царськими портретами, а сьогодні цар для них такий самий ворог, як і "злі бояри". Просто в наш час ця метаморфоза сталася не за один день, а за роки різних великих і малих підлостей щодо жителів країни, вічної царської брехні та порожніх обіцянок.

Авторитарний режим у Росії традиційно тримався на міфі про доброго царя, який протистоїть злим боярам: "Цар за народ", "Сталін розбереться", "Брежнєва обманюють". Коли цей міф руйнувався, крах режиму ставав неминучим.

Судячи з Хабаровська, царистським ілюзіям настав кінець. Влада тримається лише на грубому насильстві. Чи надовго його вистачить?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода