Зеленський повторює найбільшу помилку попередніх президентів

Глава держави надалі перебуває у теплій заспокійливій ванні

Гостинна буковинська земля зустріла гаранта новими обіцянками крайової влади, її успіхами у "боротьбі з коронавірусом" і багатостраждальним оновленим перинатальним центром. Випадково чи ні, але саме напередодні першого офіційного візиту президента до обділеної увагою області тут буйно розквітло лавандове поле.

Пан Зеленський особисто зміг побачити цю красу з вікна президентського автомобіля, принагідно насолоджуючись специфічними місцевими дорогами. Ще з давніх-давен лаванду використовували у різних, зокрема й у лікувальних, цілях. Але, крім іншого, древні римляни колись її застосовували для приготування заспокійливих ванн. Саме про "теплу ванну", у якій перебуває президент і яку створило для нього оточення, вже давно кажуть не лише сторонні спостерігачі, але і його колишні соратники. Таке враження, що природа немов натякає: "Володимире Олександровичу, досить уже відлежуватися у тій лавандовій ванні, вже час повертатися до реальности". Але той надалі продовжує повторювати найбільшу помилку попередніх президентів, перебуваючи у штучно створеній бульбашці, - пише Максим Кияк для "Шпальти".

Наслідком такого перебування в альтернативній реальності може бути, зокрема, цілковите несприйняття критики у будь-якій формі. Тож не дивно, що навіть учасники протесту на Хотинщині визнали, що Володимир Зеленський сьогодні перебуває за "ширмою, яку створило його оточення". Не викликає здивування і те, що саме на думку президента чимало мітингів є зрежисованими. За такою ширмою вкрай складно побачити бодай якийсь натяк на бутафорні дороги в області, на рівень життя людей чи на транспортну ізольованість чернівецького краю від інших регіонів. Тим часом, поки громадяни і надалі споживатимуть шоу, за тією-таки ширмою відбуватимуться суперечливі кадрові призначення, непрозорі конкурси на державні посади та різноманітні підкилимні домовленості. Або ж раптом "заміновуватимуть" місце проведення протестної акції проти поганих доріг, як це відбулося у Чернівцях. Глава держави надалі перебуває у теплій заспокійливій ванні, а разом із ним і чимало наших громадян. Отже, шоу продовжується, очікуйте на наступні серії.

Реальність всередині бульбашки, у якій перебуває президент, та реальність за її межами — надто різні

Причина негараздів у державі сьогодні не в тому, що, як висловився у Чернівцях пан гарант, "рік високосний". А саме тому, що реальність всередині бульбашки, у якій перебуває президент, та реальність за її межами — надто різні. Але від правди неможливо сховатися, навіть перебуваючи за високим парканом резиденції у Конча-Заспі. Пам'ятати про це варто завжди. Як і про лавандове поле під Чернівцями, котре раджу побачити та якого за тиждень уже не буде.

Бо ж ніщо не вічне.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст
Андреас Умланд Cтарший експерт Українського інституту майбутнього