Максим Кияк
Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
12.07.2020
6644

Зеленський повторює найбільшу помилку попередніх президентів

Глава держави надалі перебуває у теплій заспокійливій ванні

Гостинна буковинська земля зустріла гаранта новими обіцянками крайової влади, її успіхами у "боротьбі з коронавірусом" і багатостраждальним оновленим перинатальним центром. Випадково чи ні, але саме напередодні першого офіційного візиту президента до обділеної увагою області тут буйно розквітло лавандове поле.

Пан Зеленський особисто зміг побачити цю красу з вікна президентського автомобіля, принагідно насолоджуючись специфічними місцевими дорогами. Ще з давніх-давен лаванду використовували у різних, зокрема й у лікувальних, цілях. Але, крім іншого, древні римляни колись її застосовували для приготування заспокійливих ванн. Саме про "теплу ванну", у якій перебуває президент і яку створило для нього оточення, вже давно кажуть не лише сторонні спостерігачі, але і його колишні соратники. Таке враження, що природа немов натякає: "Володимире Олександровичу, досить уже відлежуватися у тій лавандовій ванні, вже час повертатися до реальности". Але той надалі продовжує повторювати найбільшу помилку попередніх президентів, перебуваючи у штучно створеній бульбашці, - пише Максим Кияк для "Шпальти".

Наслідком такого перебування в альтернативній реальності може бути, зокрема, цілковите несприйняття критики у будь-якій формі. Тож не дивно, що навіть учасники протесту на Хотинщині визнали, що Володимир Зеленський сьогодні перебуває за "ширмою, яку створило його оточення". Не викликає здивування і те, що саме на думку президента чимало мітингів є зрежисованими. За такою ширмою вкрай складно побачити бодай якийсь натяк на бутафорні дороги в області, на рівень життя людей чи на транспортну ізольованість чернівецького краю від інших регіонів. Тим часом, поки громадяни і надалі споживатимуть шоу, за тією-таки ширмою відбуватимуться суперечливі кадрові призначення, непрозорі конкурси на державні посади та різноманітні підкилимні домовленості. Або ж раптом "заміновуватимуть" місце проведення протестної акції проти поганих доріг, як це відбулося у Чернівцях. Глава держави надалі перебуває у теплій заспокійливій ванні, а разом із ним і чимало наших громадян. Отже, шоу продовжується, очікуйте на наступні серії.

Реальність всередині бульбашки, у якій перебуває президент, та реальність за її межами — надто різні

Причина негараздів у державі сьогодні не в тому, що, як висловився у Чернівцях пан гарант, "рік високосний". А саме тому, що реальність всередині бульбашки, у якій перебуває президент, та реальність за її межами — надто різні. Але від правди неможливо сховатися, навіть перебуваючи за високим парканом резиденції у Конча-Заспі. Пам'ятати про це варто завжди. Як і про лавандове поле під Чернівцями, котре раджу побачити та якого за тиждень уже не буде.

Бо ж ніщо не вічне.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода