Путін почав полювання на журналістів

Президенту РФ потрібні тільки ті, хто вихваляє владу. А в інших просте завдання ‒ боятися

Не встигло ще висохнути чорнило під абсурдним вироком, винесеним у Пскові журналістці Світлані Прокоп'євій за її професійну діяльність, як у Москві повідомили про затримання ще одного відомого журналіста ‒ колишнього кореспондента ділових видань "Ведомости" і "Коммерсант" Івана Сафронова, відомого своїми викриттями так званої "збройової мафії". Сафронова підозрюють у державній зраді та роботі на одну з розвідувальних служб європейських країн.

Те, що ці події відбуваються саме після референдуму, який дозволив чинному президентові Росії Володимиру Путіну переписати під себе конституцію та отримати можливість залишатися при владі на довгі роки ‒ аж ніяк не збіг. Це, впевнений, доказ того, якою саме Росією збирається керувати Володимир Путін ‒ Росією чекістського свавілля. Тому що в епідеміологічній, економічній та соціальній ситуації, яка склалася в Росії, думаю, вже тільки спецслужби, а зовсім не російський народ ‒ опора для постарілого правителя, - пише Віталій Портников для "Крим.Реалії".

Межі свободи слова в Росії кожен день переносяться якомога ближче до прірви

Ось ці спецслужби і залякують ‒ перш за все, залякують тих, хто хоча б потенційно може розповідати людям правду про ту реальну ситуацію, в якій вони опинилися. Схоже, межі свободи слова в Росії кожен день переносяться якомога ближче до прірви, до тюремних ґратів, до баланди та вертухаїв. Уже не ближче до Путіна, а ближче до Сталіна. Вже взагалі не має бути ніяких журналістів ‒ тільки обслуга. Вже взагалі не має бути ніяких активістів, правозахисників, просто порядних людей ‒ потрібні тільки ті, хто вихваляє владу. А в інших просте завдання ‒ боятися.

І тепер зрозуміло, навіщо російському президентові знадобився Крим. Не тільки як символ "збирання російських земель", не тільки як привід для розпалювання шовіністичного чаду в країні. А ще як полігон.

Спочатку ‒ як полігон для фальшивого референдуму: через шість років такий же проведуть у самій Росії та "обнулять" Путіна.

А потім ‒ і як полігон для чекістського свавілля. Варто нагадати, що нашого колегу Миколу Семену теж переслідували саме за професійну діяльність. Варто нагадати, що кримчанам теж висували і висувають безглузді звинувачення у "шпигунстві" та роботі на українські спецслужби. Варто нагадати, що тих, хто не згодний з владою, у Криму арештовують буквально "пачками", без розбору ‒ лише для того, щоб на окупованому півострові панувала атмосфера страху.

У країні, повітря якої не буде отруєне цією гнітючою атмосферою, путінський режим просто не вистоїть

І ось тепер така ж атмосфера страху, схоже, має запанувати в самій Росії ‒ тому що у країні, повітря якої не буде отруєне цією гнітючою атмосферою, путінський режим, впевнений, просто не вистоїть.

Copyright © 2020 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода