Українці живуть у викривленій реальності. Не розуміють ні біології, ні економіки

Освіта стає питанням національної і персональної безпеки

Українці опинилися в полоні теорій змови. Згідно опитування КМІС, 37% вірять в те, що коронавірус був навмисне поширений у світі для скорочення чисельності населення або заподіяння шкоди окремим країнам. 61% впевнені, що зараз краще не співпрацювати з МВФ і не отримувати нові кредити. Прикро, що соціологи не запитали про чипізацію і соросят - впевнений, знайшовся б вагомий відсоток людей, які вірять і в це.

Звичайно, над цим можна сміятися. Що кожен третій настільки не володіє критичним мисленням, що вважає можливою змову планетарного масштабу, в той час, коли він з сусідами не може домовитися організувати у себе в будинку ОСББ. Що так прогулював уроки біології, що вірить в можливість контролювати пандемію вірусу, а сам не може проконтролювати, щоб у нього домашні рослини не чахнули. Що майже дві третини опитаних настільки не розуміються в економіці, що в розпал економічної кризи пропонують відмовитися від дешевих кредитів і реформ, що прив'язані до них.

Кожен третій настільки не володіє критичним мисленням, що вважає можливою змову планетарного масштабу

Але не до сміху. Якщо значний відсоток громадян живе у викривленій реальності, це погано для всіх нас. Адже завтра конспірологи стануть носіями вірусу і виборцями пекельних популістів. Автівка, якою керує галюцинуючий водій, приречена на зіткнення. Так само, як і суспільство, яке повірить, що стовп попереду - це вигадка світового уряду, а гальма придумав Сорос, щоб обікрасти бідний народ.

У ХХІ столітті освіта стає питанням національної і персональної безпеки. Антидотом проти конспірологічного сказу. Світлом в кінці тунелю популізму і галюцинацій анонімних Telegram-каналів. Навчаймося, щоб не допустити перетворення цього століття в нічне жахіття на яву.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"