Ми йдемо до глибокої кризи, яка зачепить пенсіонерів. Уникнути її вже не можна

Станом на кінець 2019 року в Україні було 11,3 млн пенсіонерів і 10,9 млн платників ЄСВ. Тобто, один працівник уже утримує більше, ніж одного пенсіонера

У нас величезні проблеми. Почну з того, що головним донором Пенсійного фонду є саме українці, які працюють. Якщо в Японії кількість громадян, які працюють, на одного пенсіонера становить 3 людини, а в Німеччині 2, то в Україні 1 працюючий утримує більше, ніж 1 пенсіонера. А якщо додати до цього, що ми - старіюча нація і є фактор трудової міграції, то фінансувати державні пенсії із солідарної системи пенсійного забезпечення буде все складніше. Навантаження на державний бюджет буде збільшуватися. І бюджет просто не витримає. До цього треба додати, що частина бізнесу все ще перебуває в тіні. Отже, чимала частина працівників не платять ЄСВ, але точно захочуть отримувати пенсію. І не мінімальну.

Зеленський вклав гроші у свій особистий пенсійний фонд у вигляді вілли в Італії

Як приклад подібного можна привести виступ Зеленського перед обранням на посаду президента на корпоративі в честь дня народження у Григорія Суркіса. Такий виступ зазвичай коштував близько $25000. Але схоже, що з цих грошей не були сплачені податки і той же ЄСВ. Володимир Олександрович вважав за краще піти іншим шляхом і, мабуть, вклав ці гроші в свій особистий пенсійний фонд у вигляді вілли в Італії. Але таким шляхом пішов не тільки він. Біда в тому, що українці скоро усвідомлять проблему. Побачать, що їм на пенсії нічого не світить і вважатимуть за краще вкладати гроші в такі ж особисті фонди, як Зеленський. І президент не зможе їх засудити. Адже він вчинив так само. Чим більше людей буде так діяти, не сплачуючи ЄСВ і вкладаючи ці гроші в долари, золото і нерухомість, тим швидше рухне пенсійна система України, яка і так дихає на ладан. Додайте до цього й те, що недолуга економічна і соціальна політика підштовхує молоде, активне і реально працездатне населення до виїзду з України. Так що вже найближчим часом ми прийдемо до найглибшої кризи, яка зачепить пенсіонерів.

Чи можна уникнути цієї кризи? Ні, на жаль, вже не можна. Можна лише мінімізувати її наслідки. А ухвалення законопроєктів у турборежимі, таких як 1210, лише прискорює процеси відтоку населення і зменшення надходжень до бюджету. І без стратегії з поетапним реальним планом, без податкових та економічних реформ, без введення накопичувальної пенсійної системи і приватних пенсійних фондів ця проблема не вирішиться.

Ті, хто знають, як вирішувати проблему, із цією владою працювати не хочуть

Мовчати про це нерозумно і безвідповідально. Так, ці питання ще більше зріжуть рейтинг влади. Але влада - це не синекура і не щастя, а важка ноша. Тому пора почати публічно озвучувати ситуацію і шукати її рішення. А якщо влада не може це зробити сама, то нехай кличе тих, хто знає рішення і може їх реалізувати в Україні. Тільки тут є ще одна проблема. Ті, хто знають, як вирішувати проблему, із цією владою працювати не хочуть. Тому що цінують своє ім'я та репутацію. І ось це вже велика проблема для Зеленського і його прислуги. Так що багатьом буде боляче. Або доведеться віддати ключі від влади дорослим і розумним. І часу на ухвалення рішення все менше.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода