Курс на тотальний розвал інституцій швидко тягне нас вниз. Це загрожує смертю

Чи хочу я подальшого падіння рейтингу президента?

Ні, не хочу, бо в умовах розвалу інституцій під впливом кризи країна може швидко зануритися у хаос, вигідний лише нашим ворогам. Я не хочу падіння від цивілізованого феодалізму статусів і привілеїв до дикого феодалізму сили і страху.

Так, хочу, бо коли рейтинг знизиться до певної позначки, то президент і його оточення зрозуміють, що щось робиться не так. Усвідомлення помилок - перший крок до зміни поведінки. Поки все чудово, буде продовжуватися нинішня практика.

Ні, не хочу, бо коли рейтинг знизиться до цієї позначки, то не відбудеться усвідомлення помилок, а вся вина покладатиметься на політичних опонентів, попередників та міжнародних партнерів, які спільними зусиллями знищили гарного хлопця з добрими намірами.

Так, хочу, бо нинішній курс на тотальний розвал інституцій тягне нас вниз швидше, ніж будь-яка криза. Ми стаємо занадто крихкими, і це загрожує смертю. Чим швидше крихкі елементи системи стануть менш важливими, тим швидше з'явиться простір для появи антикрихких елементів, які забезпечать цілій системі виживання.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Даян Френсіс Головна редакторка канадської газети National Post 
Олег Саакян Політолог
Пітер Дікінсон Редактор служби UkraineAlert в Atlantic Council
Богуслав Хработа Головний редактор польської газети Rzeczpospolita
Олексій Кошель Голова Комітету виборців України