Майбутнє країни залежить від здатності людей думати. У багатьох з цим проблеми

Президент показав українцям, що можна не дотримуватися норм карантину

Ніякої пандемії Covid-19 немає і бути не може! Всі карантинні заходи у всіх країнах – це результат змови світових еліт! Україна не повинна мавпувати Захід! Коронавірус менш небезпечний, аніж вірус грипу! Влада недаремно втаємничує число смертей від грипу та його ускладнень – воно є значно більшим, аніж число смертей від Covid-19! В Італії й Іспанії люди помирали від різних хвороб, а їх записали у жертви коронавірусу, щоб здійняти хвилі паніки! Коронавірус – це фейк, призначений для маніпуляції людською отарою! Уряд України має нести кримінальну відповідальність за запровадження карантину, і глава держави також! Геть усі обмеження!

Переконаний, всім знайомі твердження такого ґатунку, присутні в Інтернеті. І не лише в його російському, а і в українському сегменті. Що показово, їхніми авторами є люди з вищою освітою та чималенькою журналістською практикою, а деякі з них фігурують навіть у числі "світочів суспільної думки", яких, мовляв, "Бог поцілував у чоло". Не знаю, можливо, й поцілував, але якийсь язичницький бог смерті, не інакше. Бо заклики слати на три літери не лише владу, а й фахівців-медиків, ігнорувати всі приписи та вимагати суду над тими, хто намагався хоч якось пригальмувати поширення пандемії (далеко не завжди вдало, але намагався) на українські терени – це щонайменше інтелектуальне божевілля (до речі, Фройду, розповідають, дуже подобалося це українське слово як найточніший діагноз деяких психічних станів). Утім, усі ці казання дуже нагадують проповіді ієрархів одного з наче-православних патріархатів на теренах України – нагадують до такої міри, що виникає підозра, наче речники, які викривали "змову світових еліт", в рясах і без них, черпали натхнення з того ж самого джерела, - пише Сергій Грабовський для видання "День".

Вірус суспільного божевілля рухається на наші терени зазвичай із північного сходу, знаходячи тут іноді незначні, а іноді дуже сприятливі умови для свого поширення

Щоправда, все може бути значно простішим. Зрештою, ледь не по всьому світу можна почути заперечення факту пандемії Covid-19 і звинувачення на адресу "потаємної влади", що вона розпалює істерику на порожньому місці. А паралельно з цим – сентенції наче й іншого ґатунку – мовляв, це все Білл Ґейтс винен й інші мільярдери, які прагнуть обернути людей на своїх рабів. Отож Україна в цьому плані не надто оригінальна, хіба що вірус суспільного божевілля рухається на наші терени зазвичай із північного сходу, знаходячи тут іноді незначні, а іноді дуже сприятливі умови для свого поширення.

В останні пару років, як на мене, умови ці помітно розрослися – з провини минулої та нинішньої влади та за сприяння олігархічного та промосковського телебачення. Було зроблено, сказано та показано стільки щирих нісенітниць, що "збився компас" орієнтації масової людини у соціальному часі-просторі. Як наслідок, авторитет влади та вага її приписів упали до мінімуму. І що цікаво: попри високі (хоч і підупалі) рейтинги Володимира Зеленського, його заклики суворо дотримуватися правил карантину для багатьох його начебто-прихильників нічого не варті. Новітній варіант орвелівського double thinking, не інакше, коли людина з піною у рота здатна обстоювати чесноти свого улюбленого політичного лідера, водночас не беручи у своїх діях до уваги заклики та перестороги, висловлені цим лідером.

От і зараз: уже за пару тижнів до офіційного пом'якшення карантину на київських вулицях число людей у медичних масках становило десь так 1/10 від загальної кількості перехожих, ще приблизно 2/10 носили маски на шиї, не закриваючи ними дихальних шляхів. Останнє, між іншим, є куди гіршим за відмову від масок – навряд чи можна вигадати щось більш сприятливе для інфікування дихальних шляхів, ніж операції з постійного насування масок на ніс і рот при вході у магазини та зсування з них на виході за допомогою рук, найчастіше навіть не вдягнених у рукавички… Але параметри новітнього double thinking не передбачають уміння ані самостійно думати, ані дослухатися до порад розумних людей. І на владу, навіть "свою", зважати немає бажання.

Новітній варіант орвелівського double thinking, не інакше, коли людина з піною у рота здатна обстоювати чесноти свого улюбленого політичного лідера, водночас не беручи у своїх діях до уваги заклики та перестороги, висловлені цим лідером

І чи випадково ще до офіційного пом'якшення карантину від нього офіційно відмовилися спершу Черкаси, а потім Одеса – остання з цікавою мотивацією міської влади – "з нас просто сміються". А чи не Одеса дружно голосувала за Володимира Зеленського? Проте, якщо вірити мерії, з приписів центральної влади у місті "сміються", і цей сміх більше значить, ніж державна влада…

Утім, і сам президент під час урочистостей у Києві й Ужгороді 8 і 9 травня показав усім українцям, що можна не дотримуватися ще чинних у ті дні норм жорсткого карантину. А саме – жодної соціальної дистанції, й обличчя без медичної маски. Що повинні подумати навіть законослухняні громадяни? Головне для глави держави – не дотримання обов'язкових норм і не приклад, який він зобов'язаний показувати, а гарна "картинка" для телебачення?

Головне для глави держави – не дотримання обов'язкових норм і не приклад, який він зобов'язаний показувати, а гарна "картинка" для телебачення?

Що ж, надивившись на такі "картинки" (а є ж іще відео Медведчука і Ко, які в самісінькому центрі Києва 9 травня демонстративно та безкарно порушили всі приписи карантину), хтось стане на позицію "знаних мислителів" і "відомих журналістів" - пандемія Covid-19 це фейк для отари! Це змова сучасних світових еліт! І жодні правила поводження під час цієї пандемії уряд України не має права встановлювати! Бо ж то правила для тих, кого влада вважає плебеями, а сама вона живе за іншими правилами! І так далі.

Не знаю, можливо, мої спостереження та роздуми можуть комусь видатися надто песимістичними – мовляв, не треба дивитися на українське життя під таким кутом, воно не таке вже й сумне та похмуре. Згоден, якщо взяти до уваги його найдостойніші прояви, від діяльності медиків і волонтерів до "карантинної" продукції діячів мистецтва. Проте замикається все на масову людину, від здатності якої самостійно думати та приймати відповідальні рішення залежить (нехай це звучить і патетично, але) майбутнє країни. А з цими здатностями, як засвічує карантин, надто у багатьох не дуже склалося.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода