У Росії закінчилися гроші на утримання Донбасу

ЛНР знищує шахти за прикладом Ростовської області

Нарешті збулася мрія тих жителів Донбасу, які хотіли "як в Росії". Бойовики ЛДНР оголосили, що збираються провести "реорганізацію" вугільної галузі з урахуванням досвіду РФ.

Про цей досвід я пишу вже років 10 - в Ростовській області (тобто в східному Донбасі) шахти без жалю ліквідували ще на початку 2000-х. Застарілі шахти Донбасу виявилися Росії не потрібні, і носитися з шахтарями (як це робили в Україні) там ніхто не став. Тепер нарешті збувається мрія і наших "новоросів" - в ОРДЛО теж буде як в Росії. Правда, з однією суттєвою відмінністю. Якщо в такі міста, як Шахти і Новошахтинськ після ліквідації шахт все ж приходили якісь інвестиції і відкривали нові підприємства, то в ОРДЛО ніяких інвестицій не буде. І замість закритих шахт нічого не відкриється.

Наприклад, в Зоринську (під контролем ЛНР) знищать єдину в цьому містечку шахту "Никанор-Нова". Це перша шахта, яку відкрили після проголошення незалежності в 1998 році. Прокляті "фашисти" її побудували, але "народна республіка" тепер виправить цю помилку.

У "народній республіці" у народу немає ніяких прав

Працівники шахти тепер скаржаться в соцмережах, пишуть відкриті листи Пасічнику, закликають жителів Зоринська виходити на мітинги, але звичайно всім на це вже плювати. У "народній республіці" у народу немає ніяких прав. Гроші у Росії на утримання нею ж створеного смітника закінчилися, так що фінансувати роботу збиткових шахт вона більше не буде і доведеться жителям Зоринська змиритися зі своєю сумною долею. Ніяких інших підприємств, крім шахти, там немає, так що незабаром це містечко перетвориться на чергове селище-привид.

Ось і закономірний підсумок приходу "русского мира" на Донбас. Давно вже писав, що так буде. Хороший урок на майбутнє всім любителям Росії.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода