Коломойському хочуть заплатити відступні за Приватбанк. Знову за наш рахунок

Там, де виглядає борода Ігоря Валерійовича, завжди є цікаві схеми

Усі радіють, що у світі впала ціна на нафту. Хоча там все складно. І не факт, що це падіння надовго.

Але головне не це.

Поки ми дружно обговорюємо рік президентства Зеленського, поки ми дивимося фільм за його участю і обговорюємо президентські перспективи – перспективні люди напрацьовують конкретні плани.

Цього разу відзначився Юрій Вітренко. До цього часу у мене до нього була безумовна повага за Стокгольмський арбітраж і перемогу в суді над Газпромом.

Але. Днями він зробив тиху заяву. Яка може скоїти тектонічні зсуви і мати глибинні наслідки.

Вітренко запропонував: "Нафту у світі вже немає де зберігати і не можливо припинити її видобуток без значних втрат у майбутньому. В Україні є величезна нафтотранспортна система. Один лише Кременчуцький НПЗ чого вартий. Схоже бізнес зі зберігання нафти є найбільш прибутковим зараз".

Ну наче ж усе класно, так? Його пропозиція: держава скуповує дармову нафту зараз, закачує її в наявні ємності, а потім, коли ціна підніметься – ми в шоколаді. Та є одне "але".

Кременчуцький НПЗ з великими ємностями належить Укртатнафті. 43,05% акцій цього підприємства належать державі в особі НАК "Нафтогаз України", а ось 56% акцій – офшорним структурам "Приват"

Кременчуцький нафтопереробний завод з великими ємностями належить Укртатнафті. 43,05% акцій цього підприємства належать державі в особі НАК "Нафтогаз України", а ось 56% акцій – офшорним структурам "Приват" Ігоря Коломойського та Олександра Ярославського.

Бачите? Там, де виглядає борода Коломойського – я завжди бачу цікаві схеми.

Тепер про те, як справді може виглядати ця схема. Держава закачує нафту у Кременчук на бази Коломойського. Він робить з неї пальне. Продає. І забуває повернути гроші державі.

Не вірите? Так ось, тільки днями його п'ять підприємств отримали право (підтверджене в судах) на відтермінування до 2025 року виплат від ПАТ "Укрнафта". Де 51% у держави, а у Ігоря Валерійовича – лише 43%. Але менеджмент на підприємстві його.

Сума невиплат – 7,6 мільярди гривень. А у 2025 році уже про всю цю муть забудуть. Президент буде інший. Ну як завжди: або ішак здохне, або падишах помре.

Тут, впевнений, буде так само. Бо улюблена приказка Коломойського (якщо хто не знає) – борги віддають лише боягузи.

Улюблена приказка Коломойського – борги віддають лише боягузи

Взагалі такі пропозиції, на мою думку, це намагання дати відступних Ігорю Валерійовичу за Приватбанк. Типу – зрозумійте, шановний ІВК, банк віддати не можемо, бо МВФ кредитів дешевих не дасть. Але замість цього вам ось і ось. Какая разніца звідки гроші. Гроші ж не пахнуть.

От зараз хтось скаже, що це я вже загрався у конспірологію.

Друзі. Хіба як ви бачите Коломойського, ви ще автоматично не хлопаєте себе по кишенях, щоб перевірити чи на місці гаманець? Я вже давно так роблю.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач