В Україні провели страшний соціальний експеримент

Зеленський обманув усіх, хто йому довірився

Рік Зе! Сьогодні усі вітали один одного. Хтось із річницею кінця "епохи бідності". Хтось з роковинами початку страшного і лютого трешу, який залив собою усю політику. Жахливого хаосу і розвалу. Делегітимізації державних інституцій. Рішалова замість державного управління.

Я – про інше.

У нас провели страшний соціальний експеримент. Взяли чувака з вулиці і за допомогою кількох технологій навіяли недалеким людям, що прийшов месія. І зараз однією хлібиною він нагодує увесь народ.

Основа технології – банальна і стара. Куховарки і коміки зможуть ефективно управляти країною. Головне, щоб були порядними людьми.

Порядність, чесність, нульова толерантність до корупції – це основа міфу про Зеленського. Зараз навіть його противники кажуть: він сам по собі чесна людина, але… Далі про недоліки і помилки. Але, типу, чесний.

Порядність, чесність, нульова толерантність до корупції – це основа міфу про Зеленського

Це можуть говорити лише люди, які нічого не знають про закулісся в театрі чи КВНі. Спектаклі, (як і спектакль з виборами) довго готують. Звіряють і підганяють сценарії, проводять кастинги, готують саундтреки і декорації. Продають квитки

Правда у нашому випадку усі на спектаклі були по запрошеннях.

Так я про що. Не міг не знати головний герой п'єси, що вся п'єса – галімий розвод.

Я впевнений, що нам ще просто не злили тему типу: "Вова давай ще дубль, ще раз кажи текст, бо з таким хлібалом тобі грошей ніхто не дасть". А він у відповідь: "Нємножко тєкст па дібільному напісан".

Він знав, що вся кампанія – технологія розводу. І свідомо йшов на це. Він від початку обманув тих, хто йому довірився.

Він знав, що вся кампанія – технологія розводу. І свідомо йшов на це

Це чесно і порядно?

Мене завжди дратувало і кривило ще від його реклами: "Тобі личить його кохання". Але ж комусь, із поганим смаком, заходив цей хриплий голос. Скористалися його амплуа, несмаком людей і гарними сценаріями (у розуміння такими, що заходять піплу).

Спочатку очікування формувалися – потім під них пропонувався герой, який має це все зробити.

Але то все квіточки. Зараз потрібно говорити про те, що рейтинги Зеленського, попри очевидні провали по всіх стратегічних напрямках, повзуть до низу. А мали б летіти.

Чому так? Бо експеримент продовжується.

1. Діє угода з олігархами: їм дають трошки кусь-кусь ресурсів і ніштячків в обмін на лояльність до президента їхніх ЗМІ. Тому ви чуєте, що Зеленський молодець. Відосіки досі заходять.

2. У артиста фан-клуб влаштований по-іншому, ніж у політика. Світлий образ, що формувався роками, важко в уяві людей замінити на інший навіть протягом року. Тому, якщо буде правильно поставлене його спілкування з народом, причому саме поставлене, з використанням фокус-груп (що заходить, а що ні), відредактоване і знято з 20-ти дублів (кажуть, що Вову писати мука – з одного дубля ніколи не виходить) – він триматиме свій фан-клуб іще довго.

У артиста фан-клуб влаштований по-іншому, ніж у політика. Світлий образ, що формувався роками, важко в уяві людей замінити на інший навіть протягом року

3. Ще після осінніх місцевих виборів найбільшими фракціями в обласних радах майже усіх областей – будуть "Слуги".

Але тим печальнішим буде кінець. Рано чи пізно у театрі Зеленського його мокрими ганчірками будуть ганяти прибиральниці.

Для нього це буде страшний кінець кар'єри.

Але коли впаде завіса цієї п'єси – що робити усім нам?

А поки що антракт.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач