Українці ризикують отримати премію Дарвіна за найбезглуздішу смерть

Потрібно перестати підпалювати траву

Про пожежі в Чорнобильській зоні відчуження говорять вже не тільки в українських, але і в світових ЗМІ.

Почасти через інтерес до самого Чорнобиля, спровокований недавнім американським серіалом. Почасти через привабливість самого сюжету: мало їм епідемії коронавірусу і економічної кризи, так ще й пожежа з можливим підвищенням рівня радіації. Країна перманентного апокаліпсису! - пише Віталій Портников для Еspreso.tv.

Зарубіжні журналісти були б ще більш здивовані, якби дізналися, що підпали сухої трави відбуваються не тільки в Чорнобильській зоні, але і по всій Україні. Люди просто підпалюють траву - тому що так треба, бо так робили бабуся і дідусь, тому що... Те, що у бабусі і дідуся могли бути свої уявлення про зростання трав, те, що вони підпалювали траву після того, як на полях і луках лежав глибокий сніг, якого їхні онуки можуть ніколи не побачити, те, що за часів бабусі і дідуся не було пошкоджених атомних електростанцій, нікого не хвилює. Палій трави, через якого розгорілася пожежа в зоні ЧАЕС, зробив це просто так. З нудьги.

У народу повинен бути рівно такий самий інстинкт самозбереження, як у окремої людини

У народу повинен бути рівно такий самий інстинкт самозбереження, як у окремої людини. Люди, у яких такого інстинкту немає, зазвичай закінчують життя самогубством або заслуговують премію Дарвіна за найбезглуздішу смерть. Про народи, у яких не було такого відчуття, ми зазвичай читаємо в підручниках історії і дивуємося - як же це так, такий великий народ, така родюча земля, чого їм ще не вистачало?

Як правило, не вистачало ефективної держави, здатності себе захистити і розуміння, як змінюється світ навколо - від політики до клімату. Саме тому нам з вами потрібно дуже постаратися, щоб не потрапити в такий підручник давньої історії. Потрібно перестати підпалювати траву.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Костянтин Єлісєєв Голова ГО "Центр нових рішень"
Даян Френсіс Головна редакторка канадської газети National Post 
Олег Саакян Політолог
Пітер Дікінсон Редактор служби UkraineAlert в Atlantic Council
Богуслав Хработа Головний редактор польської газети Rzeczpospolita