Коломойський і Сурков стали мимовільними союзниками українських державників

Тих, хто бажає перешкодити польоту Андрія Єрмака, дуже багато

Український президент Володимир Зеленський, який зробив боротьбу з корупцією в оточенні попередника однією з головних тем власної передвиборчої кампанії, практично ніяк не відреагував на появу відеозаписів, на яких, як люблять говорити в Києві, "людина, схожа" на брата глави президентського Офісу Андрія Єрмака, щосили торгує прибутковими посадами і обіцяє підтримку родича та інших чиновників з оточення Зеленського.

За часів Порошенка такий убивчий компромат навіть на чиновників з куди скромнішими можливостями впливу на главу держави призводив до масової істерії, вимог негайних відставок не тільки цих чиновників, а й самого глави держави. Зараз же про необхідність розслідування говорять тільки деякі журналісти і кілька депутатів від правлячої партії "Слуга народу" (ну і, зрозуміло, опозиційні політики). Професійні антикорупційні активісти, що прославилися чудовим перетворенням боротьби з корупцією в предмети рухомого і нерухомого майна, як води в рот набрали. І це зрозуміло. Боротьба з корупцією в Україні завжди була не стільки подвигом, скільки засобом пересування, який допомагав деяким найбільш успішним антикорупціонерам наблизитися з соціальної точки зору до найменш успішних корупціонерів. Перефразовуючи Черчилля, якщо корупція - це нерівномірний розподіл багатства, то показна боротьба з нею - це нерівномірний розподіл убозтва, - пише Віталій Портников для "Грани.Ру".

Професійні антикорупційні активісти, що прославилися чудовим перетворенням боротьби з корупцією в предмети рухомого і нерухомого майна, як води в рот набрали

Проте важливо зрозуміти, хто зацікавлений в ослабленні позицій глави президентського Офісу, якого останнім часом називають мало не "віце-президентом" країни - такий великий його вплив на главу держави. І тут виявляється, що тих, хто бажає перешкодити польоту Андрія Єрмака дуже багато. Це просто "Вбивство у "Східному експресі" якесь!

Перший в черзі, звичайно ж, олігарх Ігор Коломойський. Єрмак виграв апаратну війну з його колишнім адвокатом і першим головою Офісу президента Андрієм Богданом і домігся усунення з посад багатьох висуванців першого президентського фаворита. А для Коломойського, який стурбований розслідуванням його успішної діяльності в Сполучених Штатах, питання безальтернативного впливу на Зеленського та контролю над владними структурами - в буквальному сенсі слова питання виживання. Якщо в причетності олігарха до ослаблення позицій Єрмака можна ще сумніватися, то зв'язок Коломойського з фактичною втратою Зеленським впливу на парламентську більшість очевидний: всі критично важливі для країни рішення на недавній позачерговій сесії українського парламенту прийняті тільки завдяки підтримці націонал-демократичної опозиції.

Коломойський може прагнути замінити главу Офісу Зеленського. Сурков - парламентера на російському напрямку

Але з іншого боку, є і ті, хто не в захваті від зусиль Єрмака на російському напрямку. Поліпшення відносин з Москвою як раз в інтересах Коломойського, але з реалізацією нового "плану Козака" можуть не погоджуватися не тільки українські патріоти, а й союзники відставного помічника президента Росії Владислава Суркова, який вміє "топити" конкурентів. Коломойський може прагнути замінити главу Офісу Зеленського. Сурков - парламентера на російському напрямку. Будь-який новий чиновник, який не буде погоджуватися з пропозиціями Дмитра Козака і займе більш послідовну і артикульовану позицію у відстоюванні українських національних інтересів, знову змусить Кремль пограти в радикалізацію конфлікту. А тут без Суркова не обійтися.

При цьому і Коломойський, і Сурков виявляються мимовільними союзниками українських державників, які не хочуть повзучої капітуляції країни і створення різних там консультативних рад з представниками "народних республік" окупованого Донбасу. При цьому голоси цих самих державників рятують Зеленського в парламенті, а сам він намагається врятувати Єрмака. Адже ніякого іншого чиновника, якому Зеленський міг би довіряти - і з точки зору керівництва країною, і з точки зору переговорів з людьми Путіна, - в оточенні президента вже не залишилося. Всі решта - це просто "95 квартал", трупа Зеленського і її адміністратори.

Президент намагається з усіх сил. Генеральна прокуратура, яка після зміни керівництва вважається повністю підконтрольною главі держави і керівнику його Офісу, порушила вже чотири кримінальні справи... ні, не проти брата Єрмака, а проти депутата від "Слуги народу", який оприлюднив скандальні записи. Втім, в українських умовах такий підхід ніколи не закінчувався добре для самих чиновників, а тільки посилював скандал і збільшував кількість його жертв. Зеленський вже незабаром зможе в цьому переконатися.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода