Ліппі повністю переграв Лобановського

"Мілан" та "Ліверпуль" провели найкращий матч у історії Ліги чемпіонів

За оптимістичними прогнозами футбольні матчі можуть відновитися за півтора-два місяці. Час згадати найзнаковіші поєдинки минулого. Моя пропозиція така.

"Динамо", Київ, СРСР - ПСВ, Ейндховен, Нідерланди. Кубок кубків-1974/75. 1/2 фіналу. Перший матч.

Це перша гра із дійсно сильним суперником. Глядачі відчули, що команда Валерія Лобановського сильна та може досягти багато. Кияни показали високу якість гри та могли забити більше. Хоча нідерландці були фаворитами.

У першу чергу варто виокремити гру флангових захисників "Динамо" Володимира Трошкіна та Віктора Матвієнка. Їхнє долучення до атаки та надійність в захисті стали родзинкою матчу.

У підсумку "Динамо" здобуло трофей.

"Динамо", Київ, СРСР - "Баварія", Мюнхен, Німеччина – 2:0. Суперкубок Європи – 1975. Повторний матч.

У Мюнхені склад "Динамо" був не оптимальний. Команда відверто відбивалася, грала на результат, перемігши – 1:0. А домашня зустріч вийшла абсолютно іншою. Динамівці продемонстрували якісну та змістовну гру в атаці.

СРСР- Італія - 2:0. Євро-1988. Півфінал.

Чи не найкращий матч Валерія Лобановського – тренера збірної СРСР.

Франція - Західна Німеччина - 3:3, по пенальті - 4:5. Півфінал Кубка світу-1982.

Поєдинок точно входить до топ-3 на Кубках світу.

"Динамо", Київ - "Динамо", Мінськ - 2:3. Чемпіонат СРСР-1982.

Дуже цікавий матч. Мінчани в Києві здобули перемогу. У той час команда Едуарда Малофєєва подобалася. Гра білорусів - ковток свіжого повітря. Лобановський був сильно консервативний, а Бєсков - "мереживний". Мінськ показував поєднання обох стилів. Технічна команда, швидка. Вона і стала чемпіоном.

"Динамо", Тбілісі, СРСР - "Карл Цейс", Єна, Східна Німеччина. Фінал Кубка кубків – 1980/81.

Тоді грузини показували цікавий футбол. Розквітли Віталій Дараселія, Давид Кіпіані, Рамаз Шенгелія.

"Динамо", Київ, Україна - "Ювентус", Турин, Італія - 1:4. Повторний чвертьфінальний матч Ліги чемпіонів - 1997/98.

Був на стадіоні під час того матчу. Вболівальники ламали ворота ще старого "Олімпійського". Складалося враження, що на матчі було на 20 тисяч більше, ніж вміщував тоді ще стотисячник. Марчело Ліппі повністю переграв Валерія Лобановського. Перша гра у Турині завершилася внічию - 1:1. Кияни мали сподівання на домашній поєдинок. Але італійці показали неймовірну якість гри. Цей матч для прихильників тренерського таланту Марчелло Ліппі.

"Мілан" - "Ліверпуль" - 3:3, по пенальті - 2:3. Фінальний матч Ліги чемпіонів - 2004/05.

Найкращий матч у історії турніру. Абсолютно різні тайми. У першому італійці повністю переграли суперника – 3:0, а другому команда Рафи Бенітеса нокаутувала суперника за 10 хвилин – 3:3. Плюс серія пенальті, де польський воротар Єжи Дудек став героєм, а наш Андрій Шевченко не забив.