Гра в рейтинги закінчується. Виборець повинен вижити

Президенту потрібно дати можливість врятувати країну і себе самого професіоналам

Історія з повідомленнями, якими залякували депутатів від партії "Слуга народу" напередодні голосування за "банківський" закон - ще одна ілюстрація того, що навіть представники політичної і підприємницької еліти країни не розуміють, наскільки змінилася ситуація після виборів 2019 року

Це депутатів парламенту попередніх скликань можна було залякувати розповідями про те, що Зеленський піде, а Коломойський залишиться і не пробачить. Ці люди пов'язували своє майбутнє життя з великою політикою або з великим бізнесом. Для них важливо було не наживати собі впливових ворогів. Ось чому депутати "Партії регіонів" голосували за "закони диктатури" і до останнього моменту прислухалися до рекомендацій олігархів. Для них ці олігархи були живими людьми, партнерами по бізнесу. Вони готові були виходити з розуміння того, що Майдан закінчиться, а Фірташ або Коломойський залишаться, - пише Віталій Портников для Еspreso.tv.

Депутати від партії "Слуга народу" у більшості своїй - випадкові люди. Від слова взагалі

Депутати від партії "Слуга народу" у більшості своїй - випадкові люди. Від слова взагалі. Звичайно, і серед них є ті, хто всерйоз зацікавлений в політиці і примноженні бізнесу. Такі люди будуть зважати на інтереси Зеленського, Коломойського чи когось ще, хто допоможе їм отримати хорошу посаду і розбагатіти. Їх можна залякувати. Але таких людей - мізер.

Для більшості депутатів з партії "Слуга народу" Зеленський - це Голобородько, а Коломойський - абстрактна величина. Ніхто з них просто не повірить, що Коломойський буде ганятися за ними все життя - навіть якщо це виявиться правдою. Ніхто особливо не засмутиться, якщо втратить мандат через Зеленського, тому що практично нічого не зробив для отримання цього мандату, просто записався в якийсь незрозумілий список по приколу. Для Зеленського або Коломойського перетворення з президента або мільярдера на весільного фотографа - катастрофа. А весільний фотограф ще рік тому був просто весільним фотографом і не думав про політику. І фотографувати він за рік не розучився. Скажіть "сир", Ігоре Валерійовичу! Скажіть "сир"!

Ми знаходимося на етапі переформатування політичної еліти як такої.

Це означає досить просту річ: ми знаходимося на етапі переформатування політичної еліти як такої. Нічого нового в цьому немає. Путін, який був у 2000 році такою ж політичною випадковістю, як і Зеленський, досить швидко зрозумів, що не зможе керувати країною за допомогою фракції пройдисвітів з створеної Борисом Березовським (мало не написав Ігорем Коломойським) партії "Единство". Путін спочатку потягнувся до комуністів, але ці союзники були занадто архаїчними і погрожували самому існуванню режиму - приблизно так само, як недавні союзники Зеленського з ОПЗЖ загрожують самому існуванню України. Так що довелося піти на союз з опозицією і помірною опозицією - фракціями "Отечество – Вся Россия" і Союзом правих сил.

Представники цих політичних сил правлять Росією донині в союзі з найближчими соратниками Путіна. Голова Державної Думи В'ячеслав Володін - колишній лідер фракції "Отечество – Вся Россия". Заступник глави адміністрації президента Сергій Кирієнко - колишній лідер Союзу правих сил. А міністр оборони Сергій Шойгу був першим номером у списку "Единства" на виборах 2000 року. На мій превеликий жаль, навіть авторитарний режим можуть побудувати тільки професіонали. А вже демократію - і поготів. На її кораблі дилетантам місця немає.

Навіть авторитарний режим можуть побудувати тільки професіонали. А вже демократію - і поготів

Що це означає в перекладі на українську? Та нічого особливого. Президенту потрібно дати можливість врятувати країну і себе самого професіоналам з "Європейської солідарності" і Народного фронту, скористатися наявними можливостями неангажованих олігархами управлінців з "Батьківщини" і ентузіастів з "Голосу". А більшості з фракції "Слуга народу" дати можливість зіграти єдину можливу роль - роль конструктивної масовки. Ну і нехай ще не дають можливості ОПЗЖ блокувати трибуну.

Ніякого іншого рецепту оздоровлення країни просто немає. Гра в рейтинги закінчується. Виборець, який вірить в диво, повинен отримати найголовнішу можливість - опинитися на лікарняному ліжку в разі важкого захворювання і не виявитися в труні. Ну і вижити після карантину.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода