У Росії перша смерть від коронавірусу, а Путін розмірковує: існують українці чи ні

Президент РФ до реальності не звик

Головна російська новина сьогодні - зовсім не висловлювання Путіна на честь шостої річниці окупації Криму, не підготовка до референдуму і навіть не стрімкий крах російської економіки, яка вже програла цінову війну, котру розв'язав Кремль.

Головна російська новина сьогодні - це перша смерть пацієнта від коронавірусу. Перша смерть в Росії і перша смерть в Москві, де мільйони людей щодня, щогодини, щомиті контактують між собою в забитих під зав'язку вагонах метрополітену, в наземному транспорті, в офісах, спортзалах, ресторанах... У Росії все це ще працює - і зрозуміло, що зупинка московського метрополітену в силу особливостей транспортної системи столиці, може призвести до повного колапсу, а продовження його роботи призведе до стрімкого поширення захворювання. Росії доведеться пройти те, що сьогодні проходять європейські країни і що вчора проходив Китай, - пише Віталій Портников для "Грани.ру".

Росії доведеться пройти те, що сьогодні проходять європейські країни і що вчора проходив Китай

Але що робить Путін? У той день, коли Ангела Меркель звертається до німців і стверджує, що країна зіткнулася з найсерйознішим випробуванням з часів війни, він мчить до Криму і там розмірковує на тему: існують українці чи все-таки ні, і намагається пояснити жителям окупованого півострова, чому російську анексію не визнає ніхто, навіть Лукашенко. Його немов заїло. У день, коли скасовують культові музичні заходи - через неможливість ризикувати життям і безпекою мільйонів людей, - він все ще хоче провести потрібний тільки йому одному і його камарильї конституційний референдум, справжнісінькі ворота в смерть.

Ми ніби знову опинилися в 2000 році, коли новий і недосвідчений президент Росії вперше продемонстрував свою повну нечутливість, прохолоджуючись на тлі трагедії підводників "Курська". Зрозуміло, що почуттів у нього за два десятиліття не додалося, але міг би додатися досвід, могло б з'явитися елементарне розуміння небезпеки - тим більше коли в ситуації підводного човна, що тоне, опинилися вся Росія.

Путін не хоче розуміти, що вже завтра росіян будуть цікавити інші питання - питання виживання їх самих та їхніх близьких, а зовсім не те, існують українці чи ні і чому Лукашенко не визнає окупації Криму

Жодної наявності досвіду теж не видно. Глава величезної країни, яка зіткнулася з небезпекою, яку можна порівняти з наслідками війни і розрухи, поводиться навіть не як навіжений, а як вередлива дитина, яка бажає розваг. Він не хоче помічати, як змінилася політична та економічна ситуація і в навколишньому світі, і в самій Росії. Він не хоче розуміти, що вже завтра росіян будуть цікавити зовсім інші питання - питання виживання їх самих та їхніх близьких, а зовсім не те, існують українці чи ні і чому Лукашенко не визнає окупації Криму.

Загибель першого пацієнта мала б стати для нього сигналом, що він тепер - президент країни, яка воює зі смертю. І цю війну, на відміну від розв'язаних ним найганебніших війн, він не може завершити одним розчерком пера. Цього разу насправді, а не в його сутінкових фантазіях, напали на Росію - втім, як і на всі інші країни.

Звичайно, можна реагувати як він вміє - розповідати про українців чи, ще краще, влаштовувати телевізійні шоу про те, як погано з коронавірусом борються в Україні або Сполучених Штатах.

Але смерть це не зупинить. Смерть сильніша за пропаганду. Вона робить життя реальним. А до реальності він не звик.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода