Путін влаштовує в Криму бенкет під час чуми

Це тільки підкреслює всю аморальність окупації півострова

Керівники майже всіх країн світу обговорюють заходи, спрямовані на запобігання поширенню пандемії коронавірусу, звертаються до співвітчизників, проводять наради. Майже всі - і лідери демократичних країн, і авторитарні правителі - розуміють, яка велика небезпека, і прагнуть продемонструвати, що готові з цією небезпекою боротися.

У цій ситуації Володимир Путін вирушає до Криму. Святкувати шосту річницю анексії українського півострова. Нагороджувати учасників. Нагадувати про власні "історичні заслуги" перед Росією, - пише Віталій Портников для "Крим.Реалії".

Це разюче, але навіть в ситуації, коли багатьом росіянам загрожує справжня, а не вигадана кремлівською пропагандою небезпека, їхній президент, який вирішив стати довічним, схоже, не може запропонувати їм нічого, крім анексії Криму. Як то кажуть - нехай їдять тістечка!

Навіть в ситуації, коли багатьом росіянам загрожує справжня, а не вигадана кремлівською пропагандою небезпека, їхній президент, який вирішив стати довічним, схоже, не може запропонувати їм нічого, крім анексії Криму

Але з іншого боку - а що він ще може їм запропонувати? Ціни на нафту полетіли вниз. За ними вирушив і російський рубль. Країна опинилася на порозі чергової економічної і соціальної кризи, причому цього разу - через збіг у часі з пандемією - наслідки цієї кризи можуть стати значно серйознішими, ніж в недавньому минулому. І в цій ситуації залишається тільки нагадувати про "збирання земель" і "повернення в рідну гавань".

Але всі ці пропагандистські штампи, напевно, були хороші, поки росіяни не стикалися з реальною небезпекою і справжнім зубожінням. Зараз вони опинилися на порозі і того, й іншого. Путіну варто було б замислитися над тим, як запобігти наслідкам пандемії, як організувати не статистику, а реальну допомогу людям, які завтра стануть жертвами коронавірусу або просто втратять роботу через коронавирус. Тут насправді не до свят.

Якщо ви хотіли дізнатися, що таке бенкет під час чуми, то це, впевнений, і є справжнісінький бенкет під час чуми, в учасників якого вимірюють температуру і беруть аналізи

Але йому, як бачимо, хочеться веселитися. Крим, референдум про оновлення термінів перебування на посаді президента Росії, потім парад на честь 75-річчя Перемоги. Якщо ви хотіли дізнатися, що таке бенкет під час чуми, то це, впевнений, і є справжнісінький бенкет під час чуми, в учасників якого вимірюють температуру і беруть аналізи (і це не образ, на наявність коронавірусу перевіряють журналістів, які обслуговують Путіна).

І цей божевільний бенкет тільки підкреслює всю аморальність окупації Криму.

Copyright © 2020 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Даян Френсіс Головна редакторка канадської газети National Post 
Олег Саакян Політолог
Пітер Дікінсон Редактор служби UkraineAlert в Atlantic Council
Богуслав Хработа Головний редактор польської газети Rzeczpospolita
Олексій Кошель Голова Комітету виборців України