ЗНО з англійської мови повинне бути обов'язковим

Без математики не обійтися

В 2021 році ЗНО з математики стане обов'язковим для абітурієнтів. Тому наразі в більш вигідному положенні саме ті учні, які здаватимуть тестування в наступному році. У цих абітурієнтів є серйозніший стимул, щоб підтягнути математику і мати базові знання з даної дисципліни на усе життя.

Без математики тепер не обійтися. Вона знадобиться, якщо людині потрібно порахувати відсоток з кредиту чи банківського депозиту, зрозуміти наукові соціологічні дослідження і їх результати, працювати з різними аналізами даних чи просто займатися програмуванням.

Звісно що абітурієнтам, які не так добре знають математику, потрібно буде зробити чималий ривок, щоб її скласти. Однак в майбутньому вони отримають від нього лише позитивні плоди.

З наступного року всі вступники будуть вперше зобов'язані здавати історію України або англійську

Крім цього, з наступного року всі вступники будуть вперше зобов'язані здавати історію України або англійську. В сучасному світі непросто зростати особистісно, якщо ти не розумієш іноземної мови. Без відповідних знань людина стає дуже обмеженою у виборі місця навчання та роботи. Саме тому стратегічно правильним рішенням для країни є доволі жорстке просування англійської мови.

Важливо й те, що замість іноземної мови можна обрати історію. Адже зрозуміло, що є багато шкіл, особливо у сільській місцевості, де викладання англійської є скоріше формальністю. У таких учнів просто немає умов, щоб її вивчити. Проте тестування з іноземної мови потрібно робити обов'язковим.

Наразі складно спрогнозувати, які будуть результати після таких нововведень. Навіть, якщо вони стануть гіршими, то у цьому немає нічого поганого. Адже підсумки ЗНО - це не причина проблеми, а сигнал. Таке попередження дасть зрозуміти, які в системі шкільної освіти є недоліки. І треба покращити викладання обов'язкових предметів у школі.

Іван Примаченко, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олександр Паращій Керівник аналітичного відділу Concorde Capital
Павло Кухта Керівник з політичних питань Київської школи економіки
Анастасія Дідорук Візажистка
Вадим Денисенко Виконавчий директор UIF
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua