ЗНО з англійської мови повинне бути обов'язковим

Без математики не обійтися

В 2021 році ЗНО з математики стане обов'язковим для абітурієнтів. Тому наразі в більш вигідному положенні саме ті учні, які здаватимуть тестування в наступному році. У цих абітурієнтів є серйозніший стимул, щоб підтягнути математику і мати базові знання з даної дисципліни на усе життя.

Без математики тепер не обійтися. Вона знадобиться, якщо людині потрібно порахувати відсоток з кредиту чи банківського депозиту, зрозуміти наукові соціологічні дослідження і їх результати, працювати з різними аналізами даних чи просто займатися програмуванням.

Звісно що абітурієнтам, які не так добре знають математику, потрібно буде зробити чималий ривок, щоб її скласти. Однак в майбутньому вони отримають від нього лише позитивні плоди.

З наступного року всі вступники будуть вперше зобов'язані здавати історію України або англійську

Крім цього, з наступного року всі вступники будуть вперше зобов'язані здавати історію України або англійську. В сучасному світі непросто зростати особистісно, якщо ти не розумієш іноземної мови. Без відповідних знань людина стає дуже обмеженою у виборі місця навчання та роботи. Саме тому стратегічно правильним рішенням для країни є доволі жорстке просування англійської мови.

Важливо й те, що замість іноземної мови можна обрати історію. Адже зрозуміло, що є багато шкіл, особливо у сільській місцевості, де викладання англійської є скоріше формальністю. У таких учнів просто немає умов, щоб її вивчити. Проте тестування з іноземної мови потрібно робити обов'язковим.

Наразі складно спрогнозувати, які будуть результати після таких нововведень. Навіть, якщо вони стануть гіршими, то у цьому немає нічого поганого. Адже підсумки ЗНО - це не причина проблеми, а сигнал. Таке попередження дасть зрозуміти, які в системі шкільної освіти є недоліки. І треба покращити викладання обов'язкових предметів у школі.

Іван Примаченко, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Роман Сініцин Волонтер
Олег Сенцов Режисер, сценарист, письменник
Анастасія Леухіна Голова ГО "Горизонталі", викладач Київської школи економіки
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Погода